Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bu yazıyı anlayarak okursanız gerekli açıklamalar yazıyor. Bende tam emin değilim ancak kusursuzdur diye bir şeyde geçmiyor diye biliyorum.
Sakat doğması kusursuzluğa dini açıdan engel değil. Bu salakça argümanlar, salak ateistlere ve bizzat din adamlarına ait. Çünkü buna basit ve etkili açıklama var. Zaten din gereği bizler sınavdan geçiyoruz. Yani sakat doğması normal. Niye sakat doğuyolar diyen ateist varsa veya bunu diyen ateistler var diyen müslüman varsa: Oradan hızla uzaklaşın!

Sağlam kaynak getirecek misin bahane mi sunacaksın diye sormak isterim.

Hocam merakımdan soruyorum insanlardaki körelen organlara cevap verecek misiniz? Çünkü insanların primatlardan evrimleştiğini doğrular niteliğinde.

• Beğen
İfadeler: GCN
Hocam merakımdan soruyorum insanlardaki körelen organlara cevap verecek misiniz? Çünkü insanların primatlardan evrimleştiğini doğrular niteliğinde.
Körelen organlar konusunda primatlar üzerinde değil ama balinalar üzerinde; aynı kaynaktan (evrim ağacı) bir makale okumuştum ve onların körelen organları üzerineydi. Bana oldukça mantıklı geldi. İnsanda da kuyruk varsa ve bu uzuvunu zamanla kaybettiyse bilimsel kanıtlar çerçevesinde buna hayır diyemem çünkü arkeoloji genelde doğruyu söyler. Homo türü hakkında bir kitap, Hayvanlardan Tanrılara: Saphiens kitabında da primatların evriminden bahsediyor okumanızı öneririm.

Körelen organlar konusunda primatlar üzerinde değil ama balinalar üzerinde; aynı kaynaktan (evrim ağacı) bir makale okumuştum ve onların körelen organları üzerineydi. Bana oldukça mantıklı geldi. İnsanda da kuyruk varsa ve bu uzuvunu zamanla kaybettiyse bilimsel kanıtlar çerçevesinde buna hayır diyemem çünkü arkeoloji genelde doğruyu söyler. Homo türü hakkında bir kitap, hayvanlardan tanrılara: Saphiens kitabında da primatların evriminden bahsediyor okumanızı öneririm.

Bu mudur hocam?
1650141563892.png

@er2grul Bilim konuşuruz, felsefe tartışırız ama din üzerine tartışmaya girmemiz bile mantıksız. Her halükarda ne olursa olsun fark etmeyecek. Misal 2+2'nin 4 ettiği kesindir. Siz de dine o gerçeklik ile bakıyorsunuz. Ben size 5 eder şunlar da kaynak desem asla işe yaramaz. Zaten kendiniz görüyor, okuyorsunuz. Benlik bir şey yok.

Evrime inanmak İslam ile çelişmez. Önemli olan neyin evrimine inandığındır. Küçükken ablam bana bir kitaptan sayfa okumuştu, o kitaba göre rüyamızda bir yerden düşmemizin ve sonunu görmemizin sebebi ya da düştüğümüz zaman rüyada ölmemizin sebebi atalarımızın da yüksek alanlardan atlamaları ve bunun bize düşünce yoluyla geçtiği falanmış... Bazı şeyleri mantıklı geliyor da adı üstünde teori. Çok takılmıyorum ben.

Evet. Bu arada hocam ve @GCN primatların da ataları hakkında bir makale varsa öneri rica edecektim çünkü bir kaynak bulamadım.
Hazırda makalemi bulunduruyoruz sanıyorsunuz. :) Hazır cevap gibi :)

@er2grul Bilim konuşuruz, felsefe tartışırız ama din üzerine tartışmaya girmemiz bile mantıksız. Her halükarda ne olursa olsun fark etmeyecek. Misal 2+2'nin 4 ettiği kesindir. Siz de dine o gerçeklik ile bakıyorsunuz. Ben size 5 eder şunlar da kaynak desem asla işe yaramaz. Zaten kendiniz görüyor, okuyorsunuz. Benlik bir şey yok.
Benim amacım din tartışmak değil bana bilim ile gelene bilim ile din ile gelene din ile cevap veriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı