Evrime tamamen katılmıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hitsizler

Centipat
Daha fazla  
Bana çok saçma geliyor. Bilim adamı değilim. Bu konu üzerine okul okumadım ama mantıken ilk hücre nasıl olur da kendi kendine oluşabilir? Ortada hiçbir şey yokken bir patlama oluyor (BigBang), daha öncesi olmuyor. Sonrasında trilyonlarca yılda yeni elementler, hiçbir sebep yokken bir atom oluyor; proton, nötron ve elektron bulutunda dönen (-) yüklü tanecikler, daha sonra yine hiçbir sebep yokken bileşikler, mineraller; bir hücre oluşturuyor, daha sonra bu hücre kendini geliştiriyor. Kendini nasıl geliştirebilir? Yani adaptasyon çok farklı bir konu. Uyum ile gelişme çok farklı şeyler. Sonra birileri çıkıp bunu sanki hayatında en kıymet verdiği şeymiş gibi savunuyor. Abi, aşırı saçma değil mi? Fikir verin.

Peki inandığınız şey nedir? Hala kuantum fiziğini çözebilmiş değiliz ayrıca evrenin nasıl oluştuğu konusunda da tam olarak kesin bir bilgiye sahip değiliz bu yüzden kimse sana %100 doğru bir şekilde evrenin nasıl oluştuğunu söyleyemez. Belki de evren oluşmadı her zaman vardı, ilerleyen yıllarda belki de kesin olarak çözebiliriz bu durumu ama şu anlık gerçekten zor. Evrim olayı saçma değil kanıtlanmış bir gerçektir bu arada tabii inanıp inanmamak size kalmış.

Bana çok saçma geliyor. Bilim adamı değilim. Bu konu üzerine okul okumadım ama mantıken ilk hücre nasıl olur da kendi kendine oluşabilir? Ortada hiçbir şey yokken bir patlama oluyor (bigbang), daha öncesi olmuyor. Sonrasında trilyonlarca yılda yeni elementler, hiçbir sebep yokken bir atom oluyor; proton, nötron ve elektron bulutunda dönen (-) yüklü tanecikler, daha sonra yine hiçbir sebep yokken bileşikler, mineraller; bir hücre oluşturuyor, daha sonra bu hücre kendini geliştiriyor. Kendini nasıl geliştirebilir? Yani adaptasyon çok farklı bir konu. Uyum ile gelişme çok farklı şeyler. Sonra birileri çıkıp bunu sanki hayatında en kıymet verdiği şeymiş gibi savunuyor. Abi, aşırı saçma değil mi? Fikir verin.

Evrimin alanı ilk hücrenin nasıl oluştuğu değil. İlk hücreden itibaren canlıların nasıl oluştuğu. Onu da birçok yerden araştırıp bulabilirsiniz. Neredeyse yarım milyar yıl boyunca zaten bakteri ve algler dışında canlılar oluşmadı. Çok hücreli canlılara geçiş kısa bir evrede olmadı.

Peki inandığınız şey nedir?
Ben bir tanrının olmasının zorunlu olduğunu ve bu tonrının sonsuz güç ve bütün duygu ve yeteneklerin sonsuz halde bulunmak zorunda olduğunu ve bu tanrının mekan ve zamandan soyut olması gerektiğini düşünüyorum.

Hiçbir sebep yokken atom altı parçacıklar oluyor demişsiniz. Öncelikle doğru düzgün okuyun şu teorileri sonra gelin evrime katılmayabilirsiniz ama bigbang hayatımda bildiğim en kuvvetli teoridir.

Evrimin alanı ilk hücrenin nasıl oluştuğu değil. İlk hücreden itibaren canlıların nasıl oluştuğu. Onu da birçok yerden araştırıp bulabilirsiniz. Neredeyse yarım milyar yıl boyunca zaten bakteri ve algler dışında canlılar oluşmadı. Çok hücreli canlılara geçiş kısa bir evrede olmadı.

Yani sorun zaman değil sorun bunun nasıl kendi kendine olabileceği.
Benim de öyle ama bu kendi kendine

Hiçbir sebep yokken atom altı parçacıklar oluyor demişsiniz. Öncelikle doğru düzgün okuyun şu teorileri sonra gelin evrime katılmayabilirsiniz ama bigbang hayatımda bildiğim en kuvvetli teoridir.

Olmasını mantıklı kılmaz ben bigbang yok mu demişim sen dikkatli oku.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı