Evrime inanır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani iskelette neden kuyruk bulunmuyor eski insan iskeletlerinde?
Bak mesela yeni filler de dişsiz doğmaya başladı. Al sana görebileceğin evrim. Bundan belki 100 yıl sonra bütün filler dişsiz olacaklar.

Bence soruda bir hata yok. Sorun bizde.
Yav sorun bizde olmasa sence ülke bu durumda olur mu? İnanmadıkları evrim olmasa en basit antibiyotikler olmazdı. İnanmadıkları evrim milyonlarca hayat kurtardı ve hala devam ediyor. Senin evrim var mıdır diye sorduğun insanlar evrimi başlatanın Darwin olduğunu zannediyor. Adamların bakış açısı zaten sığ.

Bilgimiz olmasa da çok fazla fikrimizin olduğu bir konu evrim. Açıkçası teoriyi okumadım fakat bilim insanlarımız desteklediği sürece evrimin doğruluğunu savunurum.

Hem bu inanç meselesi değil, dinle polemik yaratmaya gerek yok.

Evrim inanılacak bir kavram değil.

Evrim gerçektir. Maymunlardan gelmiş olmasak bile gerçektir. İnsan nereye dönük yaşarsa o kısmı gelişir. Yüz bin yıllar sonra beyinlerimizin, zekamızın şimdiki halimize göre çok çok ileri seviyeye gitmesi muhtemel.

Evrim bilim tarafından kanıtlanmıştır. Daha doğrusu evrim kanıtlanamaz bir gerçek. Kanıt dediğimiz olay sadece matematiksel formüllerde olur.

Aslında bunları bilmemek sizin hatanız değil, dünyada evrim anlatılmayan sayılı ülkelerden biriyiz.
Biyoloji öğretmenime "Adaptasyon bir evrim midir?" diye sorduğumda bana verdiği cevap "Evrim yoktur." demek oldu.
Aynı soruyu bende sordum ve aynı cevabı aldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı