Evrime inanır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kendini mehdi ilan ediyor demedim(?)
Bunu mesajımda belirttim, çünkü; önceki mesajımda gösterdiğim videodaki argümanları değil, argümanı kullanan kişileri eleştirdin.
Videonun tamamını izlemesemde göz attım ve hala saçma buluyorum.
Eğer bu tarz şeylerle cevap verecekseniz mesajlarımı alıntılamayı bırakın ki ben de zaman kaybetmeyeyim.
Mucize diye bir şey yoktur, Kur'an-ı Kerim'de yazan geleceğe dönük yazılar zaten tahmin edilebilir şeyler.
Kur'an-ı Kerim'de, Kur'an-I Kerim'i yazdığı iddia edilen (okuma ve yazma bilmeyen) Hz. Muhammed (sav)'in normal bir insan olsaydı bilemeyeceği bilgilerin (sadece bilim değil) bulunuyor olması ve yazılanlarda bir tane yanlışın veya çelişkinin olmaması durumunda, bunlar tahmin edilebilir şeyler diyip bir kenara atmak yanlıştır. Bunlar mucizedir.

Yüz bin yıllar sonra beyinlerimizin, zekamızın şimdiki halimize göre çok çok ileri seviyeye gitmesi muhtemel.
Geriye gitmesi daha da muhtemel gibi. Bilim insanları, zengin ve başarılı insanlar vs. çocuk yapmamayı veya çok az sayıda yapmayı tercih ederken savaştan kaçan Suriler veya varoşlardaki insanlar amip gibi türüyorlar. Bunun sonucunda o insanların genleri daha çok yayılmış oluyor. Doğadaki gibi elenme durumu da ortadan kalktı artık. Tamamen dangalak bile olsan bir yerde çalışır yaşarsın bir şekilde.

Bunu mesajımda belirttim, çünkü; önceki mesajımda gösterdiğim videodaki argümanları değil, argümanı kullanan kişileri eleştirdin.

Eğer bu tarz şeylerle cevap verecekseniz mesajlarımı alıntılamayı bırakın ki ben de zaman kaybetmeyeyim.

Kur'an-ı Kerim'de, Kur'an-I Kerim'i yazdığı iddia edilen (okuma ve yazma bilmeyen) Hz. Muhammed (sav)'in normal bir insan olsaydı bilemeyeceği bilgilerin (sadece bilim değil) bulunuyor olması ve yazılanlarda bir tane yanlışın veya çelişkinin olmaması durumunda, bunlar tahmin edilebilir şeyler diyip bir kenara atmak yanlıştır. Bunlar mucizedir.
Tartışmaya girmek istemiyorum hocam çünkü ikimizde fikrimizi değiştirmeyeceğiz.
Tek diyeceğim şey mucizelerin olmadığı.
İyi forumlar.

Türleri arası evrim evet var. Ama insan için olan evrim saçma bence.

Evrim ve evrim teorisi birbirinden farklı şeylerdir.

"Teori"nin kelime anlamı TDK'ye göre: Sistemli bir biçimde düzenlenmiş birçok olayı açıklayan ve bir bilime temel olan kurallar, yasalar bütünü, nazariye.
Wikipedi'ye göre: Teori veya kuram, bilimde bir olgunun, sürekli olarak doğrulanmış gözlem ve deneyler baz alınarak yapılan bir açıklamasıdır.

Yani evrim teorisi, kanıtlanmış ve doğa yasası haline gelmiş olan evrimin nasıl ve neden gerçekleştiğine dair bilimsel açıklamasıdır.

Aslında evrim önem veren inançlı kişiler var diye biliyorum din ve bilim farklı şeyler aslında.
Aslında biraz öyle olmalı hocam. İnanç ile bilim bir olur mu? İnanç kalpte, bilim akılla olur. Bunu başaran insanlar duygusal olarak erişkinliğe ulaşmış insanlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı