Evrimi Bilimsel Kanıtlarıyla Reddeden Video

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@BERWAR Aaa hocam sizi görmeyi bekliyoruz burada 7 sayfa konu okudum heyecanlı heyecanlı, hüsrana uğratmayın bizi.

@BERWAR Aaa hocam sizi görmeyi bekliyoruz burada 7 sayfa konu okudum heyecanlı heyecanlı, hüsrana uğratmayın bizi.
@BERWAR Aydınlanma savaşçısı da biz değil miyiz burada yani 😁. Şaka bir yana BERWAR da son derece aydın fikirleri olan, kendisini yetiştirmiş ve akıllı bir arkadaşımızdır. Bu forumda böyle çok insan var. Ne güzel böyle insanları görebilmek 🙂

Komediden başka bir şey değil bu video.
Videoyu hazırlayan arkadaş daha “Teori” ile “Bilimsel Teori”nin farkını kavrayamamış. Daha bu iki kavramı birbirinden ayırt edemeyen adam mı ortaya “Bilimsel kanıtlar” atacak?
Evrim yok diyerek kendi varlığınızı yok sayıyorsunuz. Kendi varlığınızı değil, tüm canlıların varlılığını yok sayıyorsunuz.
Evrim bin yıllar, hatta bin yıllardan fazla bir sürede gerçekleşen bir süreçtir.

"Bir kalemin bile zanaatkarı vardır." :D

Ayrıca “Evrim” bir teori değildir.

Evrim bir doğa yasasıdır (kanun/ilke). Bu doğa yasasının neden ve nasıl çalıştığını açıklayan bilgiler bütününe Evrim Teorisi adı verilir.

Ayrıca videoda “Bilimsel” bir kanıt görebilen var mı?

Ek bir bilgi: Canlılar hala evrimleşmeye devam ediyorlar.

Şöyle de düşünebilirsiniz mesela:
Ya yer çekimi teorisi falan varmış duydun mu? Bana hiç mantıklı gelmiyor, sen inanıyor musun? İnanıp inanmaman ne insanların, ne yasaların umrunda.

Teori din değil, inanasın. Teori din değil, inanıp inanmamanı umursasın.

Bilim insanları neler hakkında tartışıyor, biz hala evrim teorisinin olup olmadığı hakkında tartışıyoruz. Ülkenin geleceği vahim gibi gözüküyor.

Neyse bu konu uzar gider, herkese iyi Sosyal’ler. :)

Son düzenleme:
Evrimi savunanlar neden ara formların fosilleri bulunmuyor onu açıklasın önce bi.
Fosile gerek yok dostum. Günümüzde anne karnındaki bir yunus balığı fetüsü incelendiğinde ayak benzeri uzuvların oluştuğu ve doğuma yakın bir süre içerisinde kaybolmaya başladığı gözlemlenmiş durumda. Ortada bir dönüşüm var ve hala devam etmekte.

Şahsen yaratıldığıma inanmak bana güven veriyor ancak adaptasyon gerçeğine de gözlerimi kapatamam. Canlılar soylarını devam ettirebilmek için koşullara ayak uydurur, adapte olur.

Yuval Harari'nin Homo Sapiens ve Homo Deus kitapları tavsiye olunur.

Şu konulara gösterilen ilgi ve alaka keşke cevapsız kalan teknik konulara da gösterilse. Bu tür konuların kimseye bir faydası yok.

Ayrıca evrim gerçekse neden şimdiki insanlar maymun olmuyor? 😛

"Evirimin varlığına dair elimizde bilimsel bir veri yok" burada kapattım. Çöp video :)

Evrimin varlığı 100'lerce kez kanıtlandı. Saçma sapan sitelerden araştırıp teyit etmeyin. O yazıları kimin yazdığına, hangi araştırmaları yaptığına, bilim adamı olup olmadığına bakın.

Dünyanın en gelişmiş Üniversitelerinde evrimsel biyologlar var, evrimsel biyoloji bölümleri var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilim düşmanı dindarların yüzüne yüzüne çarpalım şu videoyu. Tam da konu üzerine çekilmiş bir video sanki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilim düşmanı dindarların yüzüne yüzüne çarpalım şu videoyu. Tam da konu üzerine çekilmiş bir video sanki.

Öyle zaten :) Konunun başında arkadaşa atmıştım belki izler umuduyla. Umarım izlemiştir :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı