Excalibur G780 Gaming Laptop Alınır mı ?

Evet i5 9300H daha iyi Ryzen 7 3750H'a göre arada çok büyük bir fark yok. Ama 15W TDP var Intel 80-90 derecelerde gezip Undervolt'a kaçılacağı için performans düşcek. Tabi Ryzen 7 3750H ile 60-70 Derecelerde gezersin performans korunur. Ryzen 7 bu arada 12nm.Her türlü AMD kendini kanıtladı. Saygılar.

Haklısın Intel işlemci alan birisi 90 C dereceleri görünce hemen undervolt veya underclock işlemine başvuruyor ancak. Ryzen 7 3750H TDP değeride 35 Watt ve yabancı kanallarda gördügüm oyun testlerinde bu işlemcininde 79-85 C derecelerde seyrettiğini gördüm.
Pek iç rahatlatıcı bir sebep yok Ryzen almak için.

G770 cihaz kullanıyorum. 9750H işlemci ve GTX 1650 ekran kartı var. Yüklendiğiniz zaman işlemci 96 dereceye çıkabiliyor, tıpkı diğerlerinde de olduğu gibi. Oyun esnasında işlemci 80-90 arası geziniyor. Fakat kasanın altına destek koyup masadan yükselttiğinizde işlemci 70-75 derecelerde fazla fan sesi olmadan oyun oynatıyor. Ekran kartı zaten ısınmıyor çoğunlukla 60-70 derecelerde geziyor.

G780 'in de güzel bir performans sergileyeceği kanısındayım.
bana da öyle geliyor hocam son nesil işlemcilerle geliyo zaten Nvidianın da son donanımlarından entegre edilerek baya iyi FPS alınabilir kanaatindeyim

Lütfen bu şekilde ısısını yargılamayın. PC hocası videolarında işlemci hızlarını göstermiyor. İşlemcinin 4GHz'de çalışıp çalışmadığını bilemezsiniz. Belkide 2.5 GHz'de çalışıyordur bu sebeple ısısı bu derecededir...

Bende öyle düşündüm Undervolt yapıp vermiş olabilirler.

Beyler ısınmayla ilgili baya konuşulmuş ben de Casper Excalibur modellerinin hangi inceleme videosunu izlesem olumsuz bir duruma rastlamadım ısınmayla ilgili. aşağıdaki video da aynı şekilde. İşlemci 75 dereceyi geçmedi diyo bu videoda mesela

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beyler ısınmayla ilgili bayağı konuşulmuş ben de Casper Excalibur modellerinin hangi inceleme videosunu izlesem olumsuz bir duruma rastlamadım ısınmayla ilgili. Aşağıdaki video da aynı şekilde. İşlemci 75 dereceyi geçmedi diyor bu videoda mesela

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
H serisi işlemciler Sınırlama yapılmadan 80C derece altında çalışmaz öyle bir soğutma yok.
Reklam yapanlara güvenme ben kullanıyorum bu cihazı
Cihazın iki farklı oyun modu var High performance ve Gaming mode
High performansta işlemci 90 dereceleri geçer çünkü 45 Watt işlemciye 50 Watt vererek performansı en üst düzeyde tutuyor. Gaming mode ise Sıcaklık dengesi sağlayan moddur.
Resimlerden Watt değerlerine bakarak anlarsınız zaten.
Bu High Performance modu watt ve sıcaklık değerine bakın
EXCALİBUR G770- DAD.PNG

Bu da Gaming mode :
Ekran Alıntısı.PNG

İşlemci frekansını görmediğiniz hiçbir i7 9750H testini kaale almayın.Tam yükte İşlemci 28 sn boyunca 90W TDP'ye kadar çıkabiliyor ve o anda çekirdeklerin birisi 96+ ya çıkarsa PL1 throttle yiyor. Hızı genelde 3.3 ila 3.8 GHz arasında, sıcaklık 75-80C civarında sabitleniyor. Biz de sanıyoruz işlemci ısınmıyor. rtx 2060'a kadar olan kartlar için hala yeterli gücü sağladığı için biz farketmiyoruz bile. i7 9750h işlemcisi ile cinebench r20 de 3000 altında bir puan alıyorsanız işlemci yukarıdaki gibi davranıyordur.

İşlemci frekansını görmediğiniz hiçbir i7 9750H testini kaale almayın. Tam yükte İşlemci 28 sn boyunca 90W TDP'ye kadar çıkabiliyor ve o anda çekirdeklerin birisi 96+ ya çıkarsa PL1 throttle yiyor. Hızı genelde 3.3 ila 3.8 GHz arasında, sıcaklık 75-80C civarında sabitleniyor. Biz de sanıyoruz işlemci ısınmıyor. RTX 2060'a kadar olan kartlar için hala yeterli gücü sağladığı için biz fark etmiyoruz bile. i7 9750H işlemcisi ile Cinebench R20'de 3000 altında bir puan alıyorsanız işlemci yukarıdaki gibi davranıyordur.

Evet Cinebench puanı önemli MSI, ASUS ve Acer
1700- 1900 PTS arası değerler alırken Excalibur
Laptobum 2025 PTS değerini stok halde aldı.
Ayrıca soğutma performansını karşılaştırmak için ekran kartı sıcaklıklarına da bakabilirsiniz.

Ben Casper Excalibur G860 kullanıyorum 2 yıl olacak ağustosta ve gayet memnunum. Bu bilgisayarıda muhtemelen güzeldir. Ayrıca Casperi kötüleyenleri kafaya takma derim. Gayet güzel bilgisayarlar yapıyorlar diye düşünüyorum.
Dostum bende de aynı model var konuşabilir miyiz senle sormak istediklerim var, mail adresini yazar mısın

Geri
Yukarı