Sürprizbozan Witcher 3 deneyimi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BreaKSooN05

Kilopat
90 saatlik bir oynanış sonrasında Witcher 3 maceramı bitirmiş bulunmaktayım. Sadece ana oyunu bitirebildim. DLC versiyonlarına devam etmeyi düşünmüyorum.

Evet bu 90 saatlik oynayışım boyunca 2 defa oyunu bırakıp tekrar başlamak zorunda kaldım bazen sıkıldım bazen yanlış kararlar verdiğimi düşündüm. Ancak kararlı bir şekilde başına oturup bitirmeyi başardım. Oyunun çok sevildiğini ve övüldüğünü bildiğim için biraz kendimi bitirmeye biraz zorlamış olabilirim. Oyunun da hakkını yemek istemem karakterler ve yan görevleri oldukça kaliteliydi. Oyunda bağ kurduğum karakterler, hüzünlendiğim sahneler vardı.

(-) Oyunda güçlenme hissiyatını yaşayamadım. Her şeyi lootladım. 80k kadar para yaptım. Ama o kadar para hiçbir işime yaramadı. Silahçıdan gidip silah veya zırh almadım, iksir, yağ vb hiçbir şey kullanmadım. Oyun bunları bana teşvik etmeyi başaramadı. Parayı harcamaya yer yoktu.

Aynı şekilde God of War'ı oynarkende bu hissiyatını yaşamıştım. O yüzden oyunun zorluk ayarını düşürüp eşya toplamadan sağa sola koşturup hikayeyi bitirmiştim. Witcher 3'te ise çok fazla yan görev yaptığım için silah ve zırh düşüyordu bunları giymek dışında hiçbir şey yapmama gerek kalmadan en zorda oyunu bitirdim.

Hikayesel açıdan oyunu ele alacak olursam sevdim. Bayıldığımı söyleyemem bazen ne konuştuğunu anlayamadığım hikayeyi kaçırdığım noktalar oldu. Oyunu uzatmak için verilen görevler ana görevimizi unutturdu. Aynı şekilde God of War içinde bunu yaşadım. Dağa çıkıyorum, bu değil diğer dağ. Tamam oraya gidiyorum yolda hastalandık geri dönelim. Şimdi ilaç bulmak lazım tekrar başka dağa çıkalım. Tamam iyileştik artık gidebiliriz gibi bir saçmalık vardı. Witcher 3'te görev kalitesi çok daha iyiydi ama aynı kafadaydı.

Witcher 3 seven arkadaşlar gibi bu oyunu 2-3 defa bitirmek benim için imkansız. Bir daha dönüp bakmayacağım ama güzel bir oyundu.

Katılmadığım birkaç nokta olsa da güzel özetlemişsin hocam, hikayesi sana göre kaliteli olan, seni içine çeken birkaç oyun örneği verir misin, oyun zevklerimiz benzer gibi, oynamadıklarım varsa listeme atayım.

Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Ben direk ana görevlerden ilerleyip bitirmiştim. Yakın zamanda yan görevler dahil komple bitirmeyi düşünüyorum. Yan görevleri zevkli oluyor.

Katılmadığım birkaç nokta olsa da güzel özetlemişsin hocam, hikayesi sana göre kaliteli olan, seni içine çeken birkaç oyun örneği verir misin, oyun zevklerimiz benzer gibi, oynamadıklarım varsa listeme atayım.

Hayatta kalma tarzı oyunları genel olarak seviyorum. Hikayesel oynadığım ve tavsiye edebileceğim oyunlar;
A Plague Tale serisi
Yakuza serisi
Death Stranding
Baldur's Gate 3
Dying Light

Bunların dışında Bannerlord, Palworld ve Dragon Quest builders 2 tavsiye ederim.

Hayatta kalma tarzı oyunları genel olarak seviyorum. Hikayesel oynadığım ve tavsiye edebileceğim oyunlar;
A Plague Tale serisi.
Yakuza serisi.
Death Stranding.
Baldur's Gate 3
Dying Light.

Bunların dışında Bannerlord, Palworld ve Dragon Quest builders 2 tavsiye ederim.

Death Stranding konusu çok güzel oyunu GFN'den oynadım biraz PC'ye indirmeye üşendim o yüzden devam etmedim ama akıcıydı.

Death Stranding konusu çok güzel oyunu GFN'den oynadım biraz PC'ye indirmeye üşendim o yüzden devam etmedim ama akıcıydı.

Geçen ay başladım. 10-15 saat kadar oynadım ve PC de biraz kastığı için GFN aldım. Meğer GeForce NOW da director's cut yokmuş. Normal versiyonunu açınca da save dosyam gelmedi. Bende Witcher 3'ü aradan çıkarıyım demiştim. Şimdi tekrar Death Stranding'e döneceğim

Bu kafa ile oynarsan zaten hiçbir oyundan zevk alamazsın
Witcher ve God of War'a sadece b*k atmışsın oyunları oyun gibi oynamış olsaydın oyunlar sana kendini çekerdi ek olarak Witcher DLC'lerini oynamadığın için ana hikaye sıkıcı gelmiş olabilir.
Witcher 2-3 bağlantılı olduğu için ana hikayeyi anlayamamış olman normal
Ama tek diyeceğim sadece oyunlara sallamışsın.

Geri
Yukarı