Fitnes yapan birisi kola içer mi?

Kanka aburcuburları hayatından tamamen çıkarmana gerek yok. Sürekli yemezsen bir şey olamaz. Canın çekiyorsa bacak gününden sonra yemeyi denersen daha iyi olur.

Bu tür şeyleri takmamak gerekli. Benim tuttuğum profesyonel hocam, her gün cheat day yapmasına rağmen çok estetik bir vücuda sahip.

Elbette ki beslenmeye dikkat etmek gerekli fakat, antrenmanın hakkını verdiğiniz vakit pek bir önemi kalmıyor abur cuburların.

Vücudunuza, durumunuza, gelişmelere, gün içinde harcadığınız kaloriye göre bunları ayarlayabilirsiniz. Beslenmeniz sağlıklıysa sorun olmaz. Bunları yememe nedeni sağlıksız-basit karbonhidratlar olmaları. Haftada bir öğün veya bir gün tamamen istediğiniz gibi de beslenebilirsiniz. Buna kaçamak denir, sporcular da diyette olanlar da yapar. Hiç yememek en iyisi ama öyle bir disiplin herkese göre değil. Kola konusunda şekersiz tavsiyesine katılıyorum. Kolada çok aşırı derecede şeker var.
Hocam Pepsi'nin 1 litrelik olanının kalorisine baktım. Çok da yüksek değildi. Coca Cola'nınki daha kaloriliydi. Bence bunu biraz abartıyorlar.

O yüzden durumunuza göre hareket edin diyorum. 👍
Bazı insanlar ne yese yakıyor, bazıları da su içsem yarıyor diyor. Ben birinci tipteyim. Bu tür şeyleri fazla tüketmeme nedenim sağlıklı veya faydalı olmamaları.

Geri
Yukarı