Fitness ilk gün kol ağrısı normal mi?

Kanka çok düşünmene gerek yok spor sonrası yiyeceğin yemeğin yarısını öğlen ye sabah istersen karışık omlet yap sıkıntı yok kaşar eklemesen iyi olur biraz yağlı ve kalorili en kötü biraz fazla kardiyo yaparsın yakarsın.

Günlük 30 dakika yürüyüş 30 dakika bisiklet öneririm bisiklet daha fazla yakıyor çünkü.

Kalori açığı ile uzun sürer çok fazla açık verirsen metabolizman yavaşlayabilir ve bu süreyi acayip uzatır spor yapmak en mantıklısı bana kalırsa hem de fit bir vücudun olur.
Kilo vermek için şu an koşu bandı ve bisiklet daha mı iyi mesela sol kolum baya ağrıdı dün

Koşu bandı daha iyi olur rampalı hele yavaş hızda uzun süre yapabildikçe yap bisiklet daha fazla yakıyor diye yazdım sadece bizim fitnessda kardiyo makineleri 20 dakika ile sınırlı.
Peki bugün gittiğimde hocanın dediklerine göre mı yapayım yine yoksa kollarım ağrıyor bayada sizin dediğiniz gibi mi yapayım

Kilo vermek istiyorum demişsin de kaç kilosun birde amacın kilo vermekse bunu sadece beslenmeni gözden geçirerek de yapabilirsin amacın kas kütlesi kazanmak mı ? Nedir
Hocam yazdığıniz şeyi yeni gördüm Kilom 105 civarı boyum 187 amacım normal bir vücuda ulaşmak ve sonrası bütçem yeterse biraz daha kendimi geliştirmek

Peki bugün gittiğimde hocanın dediklerine göre mı yapayım yine yoksa kollarım ağrıyor bayada sizin dediğiniz gibi mi yapayım

Hocam yazdığıniz şeyi yeni gördüm Kilom 105 civarı boyum 187 amacım normal bir vücuda ulaşmak ve sonrası bütçem yeterse biraz daha kendimi geliştirmek
Ayrıca dün bunları çalıştım isimlerini bilmediğim iki alet daha var onları bilmiyorum bunlarıda internetten baktım.
Çoğu aleti 15 kiloda yaptım
Leg Press Machine 4x15
Bisiklet 30 dk
Koşu bandı 25 dk
Lat Pulldown 4×15
Pec Deck Fly 2×10
Cable Row 4×15
bunları yaptım ve sol kolumun eklem yeri kilitlenmiş durumda bugün ne yapabilirim sizce

Son düzenleme:
Peki bugün gittiğimde hocanın dediklerine göre mı yapayım yine yoksa kollarım ağrıyor bayağı da sizin dediğiniz gibi mi yapayım.

Hocam yazdığıniz şeyi yeni gördüm kilom 105 civarı boyum 187 amacım normal bir vücuda ulaşmak ve sonrası bütçem yeterse biraz daha kendimi geliştirmek.

Ayrıca dün bunları çalıştım isimlerini bilmediğim iki alet daha var onları bilmiyorum bunları da internetten baktım.
Çoğu aleti 15 kiloda yaptım.
Leg press machine 4X15.
Bisiklet 30 dakika.
Koşu bandı 25 dakika.
Lat pulldown 4×15
Pec deck fly 2×10
Cable row 4×15
Bunları yaptım ve sol kolumun eklem yeri kilitlenmiş durumda bugün ne yapabilirim sizce.

Kanka kol ağrıması bir yerlerinin ağrıması kas ağrısımı kemik ağrısı mı kasların ağrıyorsa normal kemiklerin ağrıyorsa bir yerini sakatlamış olabilirsin. Bende 115 kiloydum 110'a düştüm şu an uyguladığım programı söyledim sana diyet programını kendine göre tasarlayabilirsin günlük makro ihtiyaçlarını hesaplayarak.

Peki bugün gittiğimde hocanın dediklerine göre mı yapayım yine yoksa kollarım ağrıyor bayağı da sizin dediğiniz gibi mi yapayım.

Hocam yazdığıniz şeyi yeni gördüm kilom 105 civarı boyum 187 amacım normal bir vücuda ulaşmak ve sonrası bütçem yeterse biraz daha kendimi geliştirmek.

Ayrıca dün bunları çalıştım isimlerini bilmediğim iki alet daha var onları bilmiyorum bunları da internetten baktım.
Çoğu aleti 15 kiloda yaptım.
Leg press machine 4X15.
Bisiklet 30 dakika.
Koşu bandı 25 dakika.
Lat pulldown 4×15
Pec deck fly 2×10
Cable row 4×15
Bunları yaptım ve sol kolumun eklem yeri kilitlenmiş durumda bugün ne yapabilirim sizce.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ve Makro Besin Hesaplama buradan makrolarını.
Buradan ise yağ oranını Body Fat Calculator hesaplayabilirsin.
Temiz protein kaynakları.

1707825410375.png

Diyette karbonhidrat olarak yulaf-pirinç (jasmin basmati)

Yağ kaynağı olarak da zeytinyağ-Hindistan cevizi yağı kullanacaksın.
Bunları kalorilerini önceki mesajlarımdaki gibi hesaplayabilirsin dostum sana önerim her şeyi herkesten bekleme kötü anlamda demiyorum önceden bende öyleydim 30 kilo aldım öyle diye diye ve vermekle uğraşıyorum birkaç şeyi kendin yaparak uğraşırsan azim gelir hem 2-3 haftada bir hamburger pizza gömebilirsin (şeker abartmadıkça) abartmaya gerek yok çok zorlarsan pes edersin.

Son düzenleme:
Kanka kol ağrıması bir yerlerinin ağrıması kas ağrısımı kemik ağrısı mı kasların ağrıyorsa normal kemiklerin ağrıyorsa bir yerini sakatlamış olabilirsin. Bende 115 kiloydum 110'a düştüm şu an uyguladığım programı söyledim sana diyet programını kendine göre tasarlayabilirsin günlük makro ihtiyaçlarını hesaplayarak.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama ve Makro Besin Hesaplama buradan makrolarını.
Buradan ise yağ oranını Body Fat Calculator hesaplayabilirsin.
Temiz protein kaynakları.

Eki Görüntüle 2115166

Diyette karbonhidrat olarak yulaf-pirinç (jasmin basmati)

Yağ kaynağı olarak da zeytinyağ-Hindistan cevizi yağı kullanacaksın.
Bunları kalorilerini önceki mesajlarımdaki gibi hesaplayabilirsin dostum sana önerim her şeyi herkesten bekleme kötü anlamda demiyorum önceden bende öyleydim 30 kilo aldım öyle diye diye ve vermekle uğraşıyorum birkaç şeyi kendin yaparak uğraşırsan azim gelir hem 2-3 haftada bir hamburger pizza gömebilirsin (şeker abartmadıkça) abartmaya gerek yok çok zorlarsan pes edersin.
Dirsek bölgesinin üstünde eklem yeri yani kolumu ileri götürüp getirince ağrıyor iki kolumda aynı adam akıllı rahat duramıyor o bölgelerin ağrısı nedeniyle kas dediğiniz yerler omuz ve aşağısı ise oralar normal bir ağrı var spor yapmayan bir insanın yapinca yaptığı ağrı ama dirsek eklem yeri ağrıyor kilitlenmiş gibi ve kollarımı yukarı kaldırınca falan ağrıyor kas gevşetici gibi şeylermi kullanmaliyim bugün gitsem mi onuda bilmiyorum

Dirsek bölgesinin üstünde eklem yeri yani kolumu ileri götürüp getirince ağrıyor iki kolumda aynı adamakıllı rahat duramıyor o bölgelerin ağrısı nedeniyle kas dediğiniz yerler omuz ve aşağısı ise oralar normal bir ağrı var spor yapmayan bir insanın yapinca yaptığı ağrı ama dirsek eklem yeri ağrıyor kilitlenmiş gibi ve kollarımı yukarı kaldırınca falan ağrıyor kas gevşetici gibi şeyler mi kullanmaliyim bugün gitsem mi onu da bilmiyorum.

Dinlene dinlene yapın kendinizi çok yormayın. Ben ilk başladığım zamanlar ağrı kesici kremlerden sürüp yatmıştım uyuyamamıştım, dediğinizi pek anlayamadım ağrı uzun süreli devam ederse doktora görünebilirsiniz.

İlk hafta tamamen hamlık ağrılarıyla geçer. Bu durumu azaltmak için kas gevşetici almayın bence doğal kalın.
İdman sonraları sıcak duş. Sabahları soğuk duş.
protein miktarını fazlalaştırın kg x 2.2gram protein
ve 1 gün spor 2 gün ara yapabilirsiniz. Ağrının olmadığı veya az olduğu zamanlar gidin.

Geri
Yukarı