Fitness'a Yazılmak vs Bisiklet Ekipmanı Almak

maketomake

Hectopat
Daha fazla  
Kişilik olarak zayıf biriyim. 70kg ve 183 boya sahibim. Topladığım bütçe ile 2 adet seçeneğim mevcut, ya fitness salonuna ramazandan sonra yazılacağım, ya da bisiklete KM sayacı, sepet, teker şişirici, eldiven vb gibi ekipmanlar alacağım ancak bisikletim pahalı bir bisiklet değil zamanında 300 TL civarına almıştık çin malı.
Siz olsanız hangisine yönelirdiniz, ben kendimi açıkcası zayıf seviyorum ve İzmir'de yaşamaktayım pek de gidebileceğim yerler gün içinde olsa da çok uzağa gitmeme taraftarıyım lastik patlar vs. Önerilerinizi bekliyorum eğer ki bisikleti seçersem aksiyon kamerası bile düşünebilirim ve gezdiğim yerleri görüntüleyebilirim. Siz olsanız hangisine yönelirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bisikletin göbeğini (ön-arka) kaliteli parça ile değiştirin. Vitesi ve zinciri elden geçirin geçişler sıkıntısız olmalı. Mümkünse disk fren yaptırın ön ve arka sadece ön olabilir. Son olarak bisiklette önler sorun olmaz ama arkası da amortisörlü ise arka amortisörü iptal edin.
Bu modifiyelerden sonra daha zevkli turlar yaparsınız, bence fitnes çok mantıksız geliyor.

Bisikletin göbeğini (ön-arka) kaliteli parça ile değiştirin. Vitesi ve zinciri elden geçirin geçişler sıkıntısız olmalı. Mümkünse disk fren yaptırın ön ve arka sadece ön olabilir. Son olarak bisiklette önler sorun olmaz ama arkası da amortisörlü ise arka amortisörü iptal edin.
Bu modifiyelerden sonra daha zevkli turlar yaparsınız, bence fitnes çok mantıksız geliyor.
Teşekkürler öneri için. Parçalar hakkında biraz daha bahsedebilirmisiniz ve disk freni tam olarak anlıyamadım ?

Sanırım fazla bilginiz yok. Jant göbeğinden bahsetmiştim. 300tl lik bisikletlerde jant göbeği çok ama çok vasat/kötü, öyle ki yokuş aşağı frenleme yapıyor ağırlık yüzünden..
Göbeği değiştirmek iyi bir el becerisi istiyor. Bisikletçiye yaptırabilirsiniz, tabii önceden anlaşın.

Sanırım fazla bilginiz yok. Jant göbeğinden bahsetmiştim. 300tl lik bisikletlerde jant göbeği çok ama çok vasat/kötü, öyle ki yokuş aşağı frenleme yapıyor ağırlık yüzünden..
Göbeği değiştirmek iyi bir el becerisi istiyor. Bisikletçiye yaptırabilirsiniz, tabii önceden anlaşın.
Aynen öyle bisikletimi belki 280'tl falan kipadan almıştık 3 yıl önce falan. Çin malı olduğunu söyliyorlar yani düz gezmek için bir bisiklet.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı