Fitnessa yeni başlayan birisi neler yapmalı?

Anladım ilk seferde hoca ne verirse ona uyacağım. Bu kendime program yapma olayını kısa sürede öğrenebilir miyim? İlk ay ne tür programlar veriyorlar biliyor musun kral. Bir de beslenmeyi nasıl halledeceğiz kafamıza göre yapamayız herhalde.

Vallahi kendi program olayını Spor'a başladıktan bir 6 ay sonrasında yapmanı öneririm beslenme olarak da kilona göre besleneceksin günlük alman gereken kaloriyi alman gerekiyor protein karbonhidratı eksik etmemen gerekiyor etini pilavını makarnanı.

Vallahi kendi program olayını Spor'a başladıktan bir 6 ay sonrasında yapmanı öneririm beslenme olarak da kilona göre besleneceksin günlük alman gereken kaloriyi alman gerekiyor protein karbonhidratı eksik etmemen gerekiyor etini pilavını makarnanı.
Sen ne önerirsin bana? Salonda ki abilere falan da sorayım mi zaman zaman? Zamanla öğreneceğim de bilen birisinden tavsiye alarak öğrenmek daha iyi ve hızlı olur bence.

Sen ne önerirsin bana? Salonda ki abilere falan da sorayım mi zaman zaman? Zamanla öğreneceğim de bilen birisinden tavsiye alarak öğrenmek daha iyi ve hızlı olur bence.

Ben 1 senedir falan gidiyorum Fitness'a daha öncendende spor geçmişi olarak dağ bisikleti sürüyordum uzun süre ondan bacaklarım bayağı gelişti yani Spor'un ilk ayında 200 kg bacak atmıştım şu anda 200 - 220 acivarı atıyorum legg Pres'i salonda ki abiler çok yardımcı olurlar o internette herkesi kötüleyen laf atan kaldırdığı ağırlığı eleştiren tipler salonlarda yoklar onlar sadece internette o kadar özgür olabiliyorlar salon da babacan kral adamlar var bir hareketi sor hemen yardımcı olurlar.

Bunu ben şimdilik yapamam ki kral.

Calısthenıcs aslında Fitness'a göre daha uygun bir spor dışarıda evde her yerde yapabilirsin barfiks çekerek şınav çekerek başlayabilirsin ileriki seviyelerde muscle up veya handstand yapabilirsin bu aralar çok ilginmeye çalıştığım spor dalıdır kendisi Fitness'ı bırakırsam bu spora %100 geçeceğim kesin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@schweigger2 dostum kısa bir özet geçmek gerekirse şimdi sen spora başlayınca sana ilk ay orada herkese verilen Full body programı verilir 1 ay onu yaparsın bunu yaparken ben ne yiyeceğim kardeşim diye soruyorsan da ilk ay olduğundan kafa karıştırmaya gerek yok bol proteinli normal karbonhidratlı beslensen yeter. Şeker, abur cubur, alkol falan bunları zaten ya direkt kes at ya da azaltmaya bak aynı şekilde tuzu da çok kullanma. He bir de amacın kilo vermekse eğer antrenman sonuna bir 20 dk cardio ekle müthiş olur.

@schweigger2 dostum kısa bir özet geçmek gerekirse şimdi sen spora başlayınca sana ilk ay orada herkese verilen Full body programı verilir 1 ay onu yaparsın bunu yaparken ben ne yiyeceğim kardeşim diye soruyorsan da ilk ay olduğundan kafa karıştırmaya gerek yok bol proteinli normal karbonhidratlı beslensen yeter. Şeker, abur cubur, alkol falan bunları zaten ya direkt kes at ya da azaltmaya bak aynı şekilde tuzu da çok kullanma. He bir de amacın kilo vermekse eğer antrenman sonuna bir 20 dk cardio ekle müthiş olur.
Peki 1. ay dolduktan sonra ne yapmam gerekiyor? Yine orada ki hocalar mi ayarlıyor programı. Beslenme olayını profesyonel birisinden alsam olur mu kral? Bir de ısınma olarak ne yapmam gerekiyor video tarzı bir şey var mı?

Peki 1. ay dolduktan sonra ne yapmam gerekiyor? Yine orada ki hocalar mi ayarlıyor programı. Beslenme olayını profesyonel birisinden alsam olur mu kral? Bir de ısınma olarak ne yapmam gerekiyor video tarzı bir şey var mı?
Bize hocalar split bir program vermişti belki sizinkiler de verir ama vermezlerse dahi burdan isteyebilirsin ya da youtube'da binlerce kanal var ordan da bulabilirsin sorun yok onda. Beslenme sen bilirsin hocam profesyonel falan bilgim yok yalan yanlış bir şey söylemiyim şimdi.

Bize hocalar split bir program vermişti belki sizinkiler de verir ama vermezlerse dahi buradan isteyebilirsin ya da YouTube'da binlerce kanal var oradan da bulabilirsin sorun yok onda. Beslenme sen bilirsin hocam profesyonel falan bilgim yok yalan yanlış bir şey söyle miyim şimdi.

Profesyonel alsam beslenmeyi daha iyi olur mu benim açımdan kral ondan bahsettim. Bir de bana hangi kanalları tavsiye edersin bu süreçte her anlamda öğrenmem için. Split program ne oluyor tam olarak açar mısın rica etsem. Isınma olayını nasıl halledeceğim ne tür hareketler yapacağım?

Profesyonel alsam beslenmeyi daha iyi olur mu benim açımdan kral ondan bahsettim. Bir de bana hangi kanalları tavsiye edersin bu süreçte her anlamda öğrenmem için. Split program ne oluyor tam olarak açar mısın rica etsem. Isınma olayını nasıl halledeceğim ne tür hareketler yapacağım?

Split program şöyle Fullbody'de mesela adı üstünde tüm vücudu çalışıyorsun ya her gün, splitte ise kas gruplarını 1 hafta içerisine yayarak çalışıyorsun atıyorum bir gün sırt+biceps diğer gün göğüs+triceps tarzı. Kanal olarak güray aydın abimiz var güzel anlatıyor ben arada ona bakıyorum. Isınmada ben klasik esneme hareketleri yapıyorum o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı