Fitness'ta nasıl ilerlemem gerektiğini bilmiyorum

Ağırsağlam 5x5 yap. Bir güç temelin oluşsun, form öğren. Ağırlıklar tıkanmaya başladığında istediğin programa geçersin. Ayrıca güçlenip görüntü de aynı kalmak gibi bir şey mümkün değil. 3 ayda da zaten yanlış anlama ama bi cacık olmaz.

Ağırsağlam 5x5 yap. Bir güç temelin oluşsun, form öğren. Ağırlıklar tıkanmaya başladığında istediğin programa geçersin. Ayrıca güçlenip görüntü de aynı kalmak gibi bir şey mümkün değil. 3 ayda da zaten yanlış anlama ama bir cacık olmaz.

O zaman 5x5'e devam edeyim. Güçleniyorum farkındayım ama vücut istiyorum biraz 😅 gerçi güçleniyorum dediğimde ilk başladığımda Bench Press'te 30 kilo kaldırabiliyordum bar dahil. O derece güçsüzdüm. Şu an da çok değil gerçi ama geçen gün 55 kilo kaldırabildim 5x5 olarak fail vermeden. Ama 5x5'teki tek sorunum salonda 1.25 kg olmaması. Bazen 2.5 kg taktığımda yanlara fazla ağır geliyor. Mesela overhead yapamadım ağır geldi artırınca.

O zaman 5x5'e devam edeyim. Güçleniyorum farkındayım ama vücut istiyorum biraz 😅 gerçi güçleniyorum dediğimde ilk başladığımda Bench Press'te 30 kilo kaldırabiliyordum bar dahil. O derece güçsüzdüm. Şu an da çok değil gerçi ama geçen gün 55 kilo kaldırabildim 5x5 olarak fail vermeden. Ama 5x5'teki tek sorunum salonda 1.25 kg olmaması. Bazen 2.5 kg taktığımda yanlara fazla ağır geliyor. Mesela overhead yapamadım ağır geldi artırınca.
1.25'lik ağırlık yoksa evet zor olur.Bence tekrar sayısını arttır.55 ile 8 tekrar 60 ile 5 tekrar ile hemen hemen aynı oluyor.7 tekrara kadar çıkıp sonra 2.5kg takabilirsin.Overhead press zaten ağırlık arttırması çok zor bir egzersiz.Onda da aynısını deneyebilirsin.Proggresive overload yapmanın bin türlü yolu var.

Geri
Yukarı