Formula 1 | Leclerc ve Vettel Çarpışması

Kardeş sorun araç ve takım, sürücüler burada suçlanacak en son kişiler. Vettel'i 2018 sezonu için eleştirebilirsin, 2019 sezonunun ilk yarısında da Vettel iyi değildi. Leclerc Ferrari'nin geleceği amatörce bir hata yaptı, ama adamı gömmeye hakkımız yok, kasıtlı olarak yapmadı. Brezilya yarışındaki gibi bir kaza değil sonuç olarak. Geçen hafta harikalar yaratan bir Leclerc vardı, ne oldu da adamı gömer oldunuz anlayamadım. Suçlu arayacaksak Binotto ve ekibi baş sorumludur.

Buraya 2017'nin 2. yarısını da eklesek? Gene konuyu açıyorum kusura bakma ama dayanamadım, çok küfretme. 🤣 Aslında 2. yarısını komple değil de 2-3 belki 4 yarışı ekleyebiliriz.
Valla 2017'nin 2. yarısında buji bile üretemeyen Ferrari'yi hatırlıyorum ve yine sinirleniyorum... Bence boşverin, olmuş bitmiş... :D

Kardeş sorun araç ve takım, sürücüler burada suçlanacak en son kişiler. Vettel'i 2018 sezonu için eleştirebilirsin, 2019 sezonunun ilk yarısında da Vettel iyi değildi. Leclerc Ferrari'nin geleceği amatörce bir hata yaptı, ama adamı gömmeye hakkımız yok, kasıtlı olarak yapmadı. Brezilya yarışındaki gibi bir kaza değil sonuç olarak. Geçen hafta harikalar yaratan bir Leclerc vardı, ne oldu da adamı gömer oldunuz anlayamadım. Suçlu arayacaksak Binotto ve ekibi baş sorumludur.
Bu Leclerc, Massa'yı bile aratacak birisi. Sainzden daha çok şey bekliyorum.

Kariyerinin 2. sezonunda 4 şampiyonluk kazanmış ve tüm takım içi inisiyatiflere sahip bir sürücüyü yenmiş birinden bahsediyoruz. Bu kadar önyargılı olma bence, bu yaşında son 2 yılda yaptığı hata sayısı çoğu sürücüden daha az. İyi ki bir tane yarışta dengesizce bir atakla hata yaptı...

Bu çocuk geçen yıl ortalamada iyi olmayan bir arabayla 2 yarış kazandı, 11 defa podyuma çıktı. Son 10 yılda F1'de yarış kazanan sürücü sayısı toplasan 12-13 falandır, tüm Dünya'da bu azınlık içinde olabilen bir sürücüyü böyle eleştirmek için daha çok erken. 22 yaşında olduğunu unutmamak lazım.

Bu Leclerc, Massa'yı bile aratacak birisi.
O kadarda değil ya. Leclerc şampiyon olabilecek bir pilot. Griddeki en iyi 3 pilottan biri hatta. Massa 2008 dışında pek parlak bir performans sergilemedi. Massa yine elbette çok iyi bir pilottu, şu an F1 de olan pilotlardan bazıları da Massa kadar iyi değildi.

Kariyerinin 2. sezonunda 4 şampiyonluk kazanmış ve tüm takım içi inisiyatiflere sahip bir sürücüyü yenmiş birinden bahsediyoruz. Bu kadar önyargılı olma bence, bu yaşında son 2 yılda yaptığı hata sayısı çoğu sürücüden daha az. İyi ki bir tane yarışta dengesizce bir atakla hata yaptı...
Yendiği falan yok. Ferrari yöneticileri, bilerek Vetteli yok etti.

Yendiği falan yok.
Ben Vettel'i Leclerc'ten daha fazla seven biriyim. Şu an mevcut sürücüler arasında da en sevdiğim pilot Vettel. Bu yorumun doğru değil, Leclerc, Vettel'i yendi bu kadar. Vettel hatalarına rağmen, mekanik sorunlarına rağmen, Kanada GP yarışındaki elinden alınan galibiyetine rağmen yine 25 puan Leclerc'in gerisinde kaldı ama sonuç olarak yenildiğini değiştirmiyor. Leclerc ilk defa Ferrari de yarışıyordu doğal olarak yenilmemesi gerekiyordu. Sezonun ilk yarısında da geçen sene kollanan taraf Vettel idi, sonradan Leclerc daha fazla söz sahibi oldu performansı nedeniyle.

@BeK00 Olaya çok taraflı bakıyorsun, geçen yıl yarış stratejileri 2 yarış hariç hep Vettel'in önceliğindeydi. 1. sürücü olarak takım için inisiyatifler çoğu zaman Vettel'den yanaydı hatta Vettel o azınlık olan yarışlardan birinde stratejiyi çöpe atarak önde kalmaya da devam etti ve gereksiz bir takım içi hesaplaşmaya götürerek yarışı kaybettirdi Ferrari'ye. Buna rağmen geçen yıl Vettel Leclerc'den daha yavaştı ortalamada. Pole pozisyonlarındaki üstünlüğü de mi Ferrari sağladı?

Sanmam. GP3 ve F2'den beri takip ediyorum zira Bianchi'den sonra Ferrari Sürücü Akademisi'nin yetişdirdiği en iyi plot bana göre. Hızı, kabiliyeti ve cesareti var.

Vettel bence hem şanslı hem de şanssız. Şanslı, zira kariyerinin erken zamanlarında, yeteneğinin ve doğru takımın da etkisiyle büyük başarılar kazandı.

Şanssız, zira hiç doğru dürüst baskı altında kalmadı. Güzel kurtağı yarışlar var tabii ki, benim kast ettiğim Ferrari gibi bir baskı ya da takım arkadaşı baskısı... Bir de MSC dışında yıllanmış olup da, araca göre kendini adapte edebilecek çok bilot yok. Çoğu şampiyonluk kazanmış ve yıllanmış pilot, aracın kendisine uymasını ister ki en doğal haklarıdır bu.

2018 konsepti korunsaydı eğer araç tarafında, bir ihtimal daha iyi bir tablo görebilirdik. Ama yine şampiyonluk olmazdı zira Mercedes, tarihte görülmemiş bir dominasyona sahip. Bunun tek örneği var, o da 1992 sezonu, Mansell ve F14B.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı