Forumda neden hesap satılıyor?

Jeveuk

Hectopat
Daha fazla  
Basit bir oyununu bile çeşitli yollarla oynayan milyonlarca insanlar var ve bu insanlar sorunlarla karşılaşıyorlar. Anlamadığım konu şu: Forumda 10 TL'ye 3'lü oyun satanlar falan var. Şahsen bu da bir nevi korsan değil midir? Hesabı alan kişi sadece destek vermiş oluyor, diğerleri çok cüzi miktarlara oyunu oynuyorlar. Hesabın asil sahibi bu işten belli miktar para kazanıyor, olay bitiyor. Oyun yapımcılara destek verilmiyor böyle olunca da. Ben bilemiyorum, belki de yanlış düşünüyorum ama yine de buraya kendimi açmak istedim.

Basit bir oyununu bile çeşitli yollarla oynayan milyonlarca insanlar var ve bu insanlar sorunlarla karşılaşıyorlar. Anlamadığım konu şu: Forumda 10 TL'ye 3'lü oyun satanlar falan var. Şahsen bu da bir nevi korsan değil midir? Hesabı alan kişi sadece destek vermiş oluyor, diğerleri çok cüzi miktarlara oyunu oynuyorlar. Hesabın asil sahibi bu işten belli miktar para kazanıyor, olay bitiyor. Oyun yapımcılara destek verilmiyor böyle olunca da. Ben bilemiyorum, belki de yanlış düşünüyorum ama yine de buraya kendimi açmak istedim.

Korsan mı değil mi bilmem ama korsandan daha güvenli bir yöntem. Yani hiç böyle düşünmemiştim ama sen söyleyince mantıklı geldi ama yasaklanmasın :D

Çoğu ücretsiz dağıtılan oyunlarla hesap oluşturup daha sonra 10-15 liradan satmak üzerine kurulu. Platiru falan olmadığı sürece çoğu güvenli.

Örneğin ben bedava gta 5 aldığım epic games hesabını sana 20 liradan satıyorum öyle düşün.

Bence korsana giriyor denebilir, sonuçta eskiden internet cafelerden aldığımız CD'ler de korsandı ama belli bir ücret ödüyorduk. Bunun gibi düşünebilirsiniz.

Korsanın virüs riskini ortadan kaldırsa da, izinsiz kullanım sağlamanın bir yolu olduğu bir gerçek. Hesap satmanın yasak olduğunu da eklemek gerekiyor. Sosyalde satışına izin verilmesi bana da hep çelişkili gelmiştir.

Ben şahsen korsan da kullanıyorum, hesap da kiralıyorum. Yapma sebebim oynamak istediğim bütün oyunları gerçek fiyatından satın alıp sonra beğenmediklerimi oynamayacak kadar maddi durumum olmaması.

Ama korsan veya ortak hesap yoluyla denediğim oyunları eğer beğenirsem o an veya indirimde satın almaya da özen gösteriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı