Full body mi split mi?

LimonAdam0

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, ben spora başlayalı 2 ay falan oldu. İlk başta full body egzersizi yaptım daha sonra split'e geçtim ama split'te verim alamadım, full body bana daha iyi geldi. İnternette araştırırken Ege Fitness'ın videolarını izledim, onu da izleyince şimdi spliti bırakıp full body yapma kararı aldım ama arkadaş bunun yanlış olduğunu söylüyor. Biraz da zarganayım, iskelet falan deyip dalga geçti. Sizce full body mi yoksa split mi daha etkili olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ege fitness bir şovmen. Başlangıç için full body sonrasında split. Split olmadan gelişemezsin. Ege fitness gibi : )

Full Body ile de Split ile de gelişebilirsin. Full Body yapınca kaslar, "hayır ben çalışmayacağım mı" diyor? Saçma. İşlerin yoğunsa veya salona sadece haftada 3 veya 4 gün gitmek istiyorsan Full Body çok iyi bir sistem. 4-5 gün gidiyorsan bence Split daha mantıklı olabilir.

Fullbody:'nin amacı vakit kazanmak ama bilimsel olarak pekte verimli değil diğerlerine göre. Çalıştığın kasın dinlenebilceği şekilde programın dizilmesi lazım. Bunun içinde en uygun seçenek splitler.
Split çeşitleri de çok. Hepsini bir zannetme.
Daha çok gelişmek istiyorsan daha çok git spora. Ama arka arkaya aynı kas grubu çalışma . Dinlenmek en önemli şeylerdir birisidir.

Yoksa kasın yorgunluğu geçemez ve onarılmadan kullanmaya çalışırsan performans düşüklüğü olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı