G41MXE BIOS Güncelleme Sonrası Görüntü Gitti

Hasip1mutlu

Decapat
G41MXE flashtan BIOS uptade ettim, şu anda hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
(Ayrıca Foxconn kendi sitesinde anakartım gözükmüyor.)
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
kasayı açtıgımda g41mxe olarak yazıyor bu link ten indirdim benimki düz olanı linkteki kartla benimki kartımın aynı olmadıgını fark ettim
@239547
Bugün aynı cevabı ikinci defa veriyorum. Bütün elektrik bağlantısını kes. BIOS pilini çıkart ve 5 dakika kadar bekle. Pil sökük vaziyette iken sistemi açmayı dene. duzelmez ise tekrar BIOS güncelleme işlemini tekrar et.

Bu durum benimde başıma geldi aynı modele sahip ana kartına BİOS güncellemesi yaptım ekran gelmedi. En sonunda CH341A EEprom Flash Bios Programlayıcı adındaki cihazı satın aldım ve BİOS'u tekrar yazdırdım ekran geldi ancak BİOS ekranına girince hafif kayma sorunu var. Onun dışında geyet iyi calışıyor.

@Harun Berat'nin bahsettiği gibi BIOS programlayıcı ile yapabilirsin bende ekran kartı için kullanmıştım. Aynı programlayıcı bende de var, @Harun Berat sizden bir şey rica etsem yapar mısınız? Dizüstü bilgisayarımın BIOS çipini sökmemek için mandal kablo almıştım. Eğer sizde de varsa kablolamanın fotoğrafını atabilir misiniz? Mandalın kırmızı tarafına gelen kablolar söküldü sıralamayı bilmiyorum.
383025

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı