Galaxy S24 vs Galaxy S23 vs Galaxy Z Flip 5

Bütçe
40000

AhmetAk12

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sizce hangi telefonu almak mantıklı? Eğer Z Flip 5 diğerlerine kıyasla kamera ve performans olarak çok kötü, değilse tasarımından dolayı onu almayı planlıyorum.
1709376769496.png

S23 al bence de. Plus modelini önerecektim fakat biraz büyük ekran ve batarya için çok para istiyorlar.

S24 tabii ki, S23 ile arasindaki farka fersah fersah degiyor.

Fersah fersah fark göremiyorum?

Ben de çok fark göremedim. Ekstra olarak S24 ve S24+'ın kamerası, Exynos işlemci nedeniyle daha kötü. Snapdragon versiyonun kamerası daha iyi. Exynos 2500 nasıl olacak ona bakarız. Bence 2400 çok da iyi olmadı beklenildiği kadar.

+ olarak 2 farklı testte gördüğüm durum şuydu; S24 ile 10-15 dakika kamera kaydı yaptığında kamera hata veriyordu. Ben S24+ ile 15 dakika kayıt yaptım sorun olmadı. 2-3 gün önce nihayet bir güncelleme geldi. Belki bu sorun çözülmüştür.

Fersah fersah fark göremiyorum?
Kagit uzerindeki verilere bakarsaniz pek tabii goremezsiniz. Fazladan 3 yil guncelleme destegi, hissedilir sekilde daha iyi panel, yine hissedilir sekilde cok daha ince cerceveler, %48 daha guclu CPU ve %10 civari daha guclu GPU icin 7K fiyat farki gayet makul. Ayriyeten, ISP’den dolayi S24 Exynos’un, S24 SD ve S24 Ultra’dan daha iyi bir video performansi var.

Uzun süre kullanmayacaksanız yani en fazla 3 sene sonra telefonu değiştirecekseniz Z Flıp 5 alın.
Çünkü katlanması gayet güzel bir deneyim sunuyor ama uzun süreli kullanımda sıkıntı olabilir. Uzun süre kullanacaksan S24 al. Ama bütçeyi biraz daha yükseltmek istemiyorsan S23 modeli de gayet iyi. Ben olsam Z Flip alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı