GameSatış'ta dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam dolandırılmış hala diyorsunuz ki hesap satmak almak vb yasak hesap mı satın alıyorsun cidden tarzı bir şeyler yazmışsınız ya adama yardım edin ya da yorum yapmadan uzaklaşın gidin.

Merhaba;

Gamesatis.com üzerinden 300TL tutarında bir Valorant hesabı satın aldım. Satın almadan önce sitede bulunan kullanıcı-sözleşmesi ve hesap-satış sözleşmesini başından sonuna kadar okudum. Bunun sonucunda güvenip almaya karar verdim.

Satın aldığım kişinin profili güvenilir ve birden fazla satışı vardı. Ayrıyeten kullanıcı sözleşmesinde yer alan şu madde beni almaya ikna etmişti;

Satıcı; satışını yaptığı ürünlerin alıcıdan haksız bir şekilde geri alınması, alıcının zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı ürünlerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 beşbin Amerikan doları tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Burada kesinlikle amacım para vs. değil, bu olayı yapan kişinin bunu meslek edinip herkese bunu yapması ve bunu kolay kolay kimliğini yükleyebildiği bir sitede yapması.

Ayrıyeten sitede satış yapmak için kimlik doğrulamanız ve yüzünüz ile birlikte kimlik fotoğrafını siteye yüklemeniz gerekir. Siteye danıştığımda yasal yollara başvurmamı tavsiye ediyor. Ben ise yapıcı bir şekilde olayı halledip ya para iadesi ya da hesap iadesi almak istiyorum. Ama bu konunun kesinlikle peşini bırakmak istemiyorum.

Pazartesi gününe kadar bir süre verdik GameSatış ekibi ile birlikte. Dönüş yapmaması durumunda yasal yollara başvurmayı planlıyorum.

Yardım ve fikir önerilerinizi bekliyorum.

(Lütfen Riot hesap alım satımı yasaklamış vs. konularına girmeyin. O konular hakkında tamamen bilgim var. Bu konuları GameSatış kullanıcı ve satış sözleşmesiyle aştığımızı düşünüyorum.)

Biliyorsan neden hesap alımı yapıyorsun. Riot hesapları kişiye aittir. Dava açarsanız Riot tanık olmıyacağını anlatıyor zaten.
Biliyorsan neden hesap alımı yapıyorsun. Riot hesapları kişiye aittir. Dava açarsanız Riot tanık olmıyacağını anlatıyor zaten.

Buradaki hata sende, o sana verdiğinde değiştirsene şifreyi vs hiç mi izlemedin video ne nasıl yapılır diye?
Hocam şaka mı yapıyorsun :D, tabii ki şifre e-posta vs. değiştirdim. Ancak Riot'a ticket atıp geri almış.

Bakın , Gamesatis resmi bir vergi mükellefi kurum ve aracılığı kabul ediyor. Ben hesabı satın aldım ve karşıda bulunan kötü niyetli kişi cezasını almalı!

Benim buradaki amacım hesap veya para değil. Kötü niyetli insanların gerekli cezayı alması.
Adam dolandırılmış hala diyorsunuz ki hesap satmak almak vb yasak hesap mı satın alıyorsun cidden tarzı bir şeyler yazmışsınız ya adama yardım edin ya da yorum yapmadan uzaklaşın gidin.
Garip insanlar , amaçları ne anlamıyorum.
Hocam buradan haberdar edersiniz bizi cezasını alır inş.
Tabii güncellemeleri buradan paylaşacağım.

Hocam şaka mı yapıyorsun :D, tabii ki şifre e-posta vs. değiştirdim. Ancak Riot'a ticket atıp geri almış.

Bakın, GameSatış resmi bir vergi mükellefi kurum ve aracılığı kabul ediyor. Ben hesabı satın aldım ve karşıda bulunan kötü niyetli kişi cezasını almalı!

Benim buradaki amacım hesap veya para değil. Kötü niyetli insanların gerekli cezayı alması.

Garip insanlar, amaçları ne anlamıyorum.

Tabii güncellemeleri buradan paylaşacağım.

Vallahi yemeyin(en azından beni) para olmasa böyle dolandırıcı olsa aa ayıp der geçersin. Resmi bir kurum GameSatış ama Riot'a göre illegal bir alışveriş yapıyor. Yani bununla ilgili hukuki kısmo pek bilmiyorum ama elinize pek bir şey geçmeyecek. Soğuk suyu için ders alın.

Vallahi yemeyin(en azından beni) para olmasa böyle dolandırıcı olsa aa ayıp der geçersin.
Kimsenin karakterini , kişilik yapısını ve olaylara nasıl tepki vereceğini bilemezsin. Kendi düşüncen o yönde olabilir. Fikrine saygı duyabilirim. Güncel durumum 300,00TL kaybetmekle değişmez ancak ben dahil bir sürü insanı dolandıran insanı yakalatmak , suçu önlemek ile değiştir.

Teşekkür ediyorum yorumun adına.
Vallahi yemeyin(en azından beni) para olmasa böyle dolandırıcı olsa aa ayıp der geçersin. Resmi bir kurum GameSatış ama Riot'a göre illegal bir alışveriş yapıyor. Yani bununla ilgili hukuki kısmo pek bilmiyorum ama elinize pek bir şey geçmeyecek. Soğuk suyu için ders alın.
Riot sözleşmesini tamamen baştan sona okudunuz mu? Çünkü sen o sözleşmeye göre oluşturduğun hesabın bile sahibi değilsin. Sadece geçici varisi olarak geçiyorsun.

Kimsenin karakterini, kişilik yapısını ve olaylara nasıl tepki vereceğini bilemezsin. Kendi düşüncen o yönde olabilir. Fikrine saygı duyabilirim. Güncel durumum 300, 00TL kaybetmekle değişmez ancak ben dahil bir sürü insanı dolandıran insanı yakalatmak, suçu önlemek ile değiştir.

Teşekkür ediyorum yorumun adına.

Riot sözleşmesini tamamen baştan sona okudunuz mu? Çünkü sen o sözleşmeye göre oluşturduğun hesabın bile sahibi değilsin. Sadece geçici varisi olarak geçiyorsun.

Tamam kanka senin yaptığın yasal bir şey biz bir şey bilmiyoruz. Yasal yollarla da hiçbir şeye varamazsın ne halin varsa gör.

Son düzenleyen: Moderatör:
1428996083563.jpg

İkiniz de illegal iş yaptığınız için ikiniz suçlusunuz. Konu kapatılmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı