Gaming kafe açmak mantıklı mı?

Gönülden isterim öyle olmasını 😊. Biraz gerçekçi olmak lazım.
Olmaz değil aslında sadece sağlam bir sponsor şart her şeyden önce nakit lazım bunca şeye. Ayrıca sürdürülebilirlik ve ileriye dönük uzun vadede bakar iseniz ki ben uzun vadeden yanayım. Olmaz diye bir şey yok aslında. İmkan varsa olur her şey. Para parayı çeker. Küçük yatırırsan ona göre büyük oynarsan büyük kazanırsın. 😁

Hocam Gaming Cafe demişsiniz sistemin ona uygun olması lazım. Monitörü en kötü 144 hz koymanız lazım. Hadi tanesini 2000 TL'den buldunuz diyelim 80000 TL sadece monitörler yaptı. Sistemler falan çok daha pahalı tutacak. 3060 seviyesinde bir kart bulmanız lazım. 15000 TL'ye hazır sistem denk getirdiniz diyelim. Zaten direkt bütçenizi aşıyormuş :/. Eğer 15-20 masayla başlarım diyorsanız olur.

Hatta belki birkaç tane PS 5 koyarsınız.

İnternet kafe işi bitti artık herkes dükkanlar kapalıyken evince PC, konsol vb bir şey aldı bende sattım 7 adet komple set olarak PC. Bunu bir internet PlayStation kafeci olarak diyorum. Hiç mantıklı bir iş olacağını sanmam bu saatten sonra ama hem PC hem de konsol alırsanız belki de oturduğunuz bölgede iş yapabilir.

Cebimde 500 bin olacak ve tavsiye için burayı kullanacağım, kendimi keserim daha iyi.
Yani önemli olan burda bir muhabbet olsun öneri olsun ben sizin gibi düşünmüyorum şahsen
Ayrı alanlara sahip olmanız çok iyi bence avantajlı olur. Mesela üyelik kart sistemi oluşturabilirsiniz ileride şöyle bir şey. 😁

Eki Görüntüle 1359454

Toptan alacağınız için PC fiyatını normal alışverişe göre indirimli alabilirsiniz bazı parçalarda bence. Gidip görüşmek lazım bu tarz bilgisayar sistemlerin satışı yapılan yerlerle, hatta sponsorluk vs belli ücretlerden düşerler ise de. Orta seviye başlangıç için 15-20 (Keza şu anki oyunları hayli götürür rahatça) arası tutar gibi. Monitörler içinde ayrıca pazarlık şart 😉 Kulaklık, klavye vb.
Güzel bir sistem neden olmasın teşekkür ederim tavsiye için

Yani önemli olan burda bir muhabbet olsun öneri olsun ben sizin gibi düşünmüyorum şahsen

Güzel bir sistem neden olmasın teşekkür ederim tavsiye için
Bak hatta şunları da bir harmanlayıp, ilham olsun gözünüzde canlansın :) Hayali bile güzel bence 🙃
5830ee5ff058b58fd7b28bd5251bd36c.jpgd6fc15a739ccd360b5e18baf3ac9cdd4.jpg]e1a9b8ad44c50b559d12c5aef81e8919.jpg

Hocam öncelikle fikiriniz şu anki döneme göre gayet güzel bir fikir çünkü şu anki oyun oynayan insanlar bilgisayara bu dönemde o kadar para vermiyorlar eğer açıcağınız yer gençlerle doluysa gayet iyi işletirsiniz ve 30-40 PC şu an için fazla olur 15-20 arası kurarsanız ardından işinizin durumuna göre arttırırsınız alcağınız PC fiyatları da 10klık bir kasa 5-10klık ta ekran klavye vs. ayırırsanız gayet makul olcağını düşünüyorum rakibinizin olmaması da avantaj sağliyacak çünkü internet kafeye sadece gençler değil 30-40 yaşının arasındaki insanlarda geliyor oyun oynamaya vs. işlek güzel herkesin de görebileceği bir yer açarsanız çok iyi işletilebilir.

Edit: Sistem önerisi içinde farklı konu açarsanız yardımcı oluruz şu an gördüm şu elektrik faturası olayını ben İstanbul'da yaşamaktayım ve bizim buradaki internet kafede tam 20 masa var ve gayet güzel kar elde ediyor açılış fiyatı 5 sonra her saat için ise 2.5 TL artmakta dediğim gibi güzel herkesin bilebilceği bir yere açarsanız gençlerin ilgisini çekecektir ve masraflarınız karşılayacaktır.

Son düzenleme:
Bu işler kârlı mıdır bilmem ama kârı arttırabilmek için bilgisayarların kaç watt güç çektiğine dikkat edin. AMD'ler genelde Nvidia'dan daha tasarrufludur.

Hocam öncelikle fikiriniz şu anki döneme göre gayet güzel bir fikir çünkü şu anki oyun oynayan insanlar bilgisayara bu dönemde o kadar para vermiyorlar eğer açıcağınız yer gençlerle doluysa gayet iyi işletirsiniz ve 30-40 PC şu an için fazla olur 15-20 arası kurarsanız ardından işinizin durumuna göre fiyatı arttırırsınız alcağınız PC fiyatları da 10klık bir kasa 5-10klık ta ekran klavye vs. ayırırsanız gayet makul olcağını düşünüyorum rakibinizin olmaması da avantaj sağliyacak çünkü internet kafeye sadece gençler değil 30-40 yaşının arasındaki insanlarda geliyor oyun oynamaya vs. işlek güzel herkesin de görebileceği bir yer açarsanız çok iyi işletilebilir.

Edit: Sistem önerisi içinde farklı konu açarsanız yardımcı oluruz şu an gördüm şu elektrik faturası olayını ben İstanbul'da yaşamaktayım ve bizim buradaki internet kafede tam 20 masa var ve gayet güzel kar elde ediyor açılış fiyatı 5 sonra her saat için ise 2.5 TL artmakta dediğim gibi güzel herkesin bilebilceği bir yere açarsanız gençlerin ilgisini çekecektir ve masraflarınız karşılayacaktır.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için

Yeni konular

Geri
Yukarı