Geleceğin insanları bu tarihe tiksintiyle bakacaklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bu doğadaki en güçlü hayvansam hak ettiğimi alırım.

Bende senden güçlüysem seni keserim ve tecavüz edebilirim?

Kimse benim müslümanlığımı sorgulayamaz. Eğer bana kafir diyorsan asıl sen müslümanlıktan çıkarsın. Kurban bayramında hayvanların kesilmesini doğru bulmuyorum. Kuran-ı Kerim de bunun geçmediğini söyleyen hocalar da bulunuyor. Ayrıca hayvan eti kesin diye bir ayet yok. Kurban verin diyor. Bu kurban ev, araba ya da yiyecek de olabilir.
Kurbanın hikayesini biliyor olsaydın böyle konuşmazdın ayrıca ben senin Müslümanlığını sorgulamadım.

Bende senden güçlüysem seni keserim ve tecavüz edebilirim?
Kendi adıma değil insan türü adına genel olarak konuştum.

İyi de Kur'an'da zaten hayvanlardan faydalanmaktan bahsedilen yerler yok mu? Ayrıca kurban olayı da var?

Kuran-ı Kerim bence çok yanlış yorumlanıyor. Bir imam farklı bir şey söylerken diğeri farklı bir şey söylüyor. Bir türlü anlam veremediğim şeyler. Sürekli yeni bilgiler öğrenmeye ve sorgulamaya devam ediyorum. Eninde sonunda doğru müslümanlığı bulacağımı biliyorum. Sonuçta ilk ayet oku :).

Kuran-ı Kerim bence çok yanlış yorumlanıyor. Bir imam farklı bir şey söylerken diğeri farklı bir şey söylüyor. Bir türlü anlam veremediğim şeyler. Sürekli yeni bilgiler öğrenmeye ve sorgulamaya devam ediyorum. Eninde sonunda doğru müslümanlığı bulacağımı biliyorum. Sonuçta ilk ayet oku :).
Zaten ben yorumlardan bahsetmedim. Mealden bahsettim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 28
Eğer kitabı doğru düzgün okusaydın anlardın, peygamber efendimiz bile Kurban kesermiş.
Kurbanın hikayesini biliyorum ama bu Kuran-ı Kerim de geçmiyor.
Her şey kitapta geçmiyor, sahabelerin anlattıkları da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca hangi imam diyor onu?

Çoğu imam böyle şeyler söyler. Mesela Allah var mı diye sorguladığında da böyle söylerler. Tabii ki doğru imamlarımız da var, olabilir. Ben biraz genelleme yapıyorum çünkü gördüklerim ve öğrendiklerim hakkında yorum yaptım. Hepsi diye de belirtmedim.

Çoğu imam böyle şeyler söyler. Mesela Allah var mı diye sorguladığında da böyle söylerler. Tabii ki doğru imamlarımız da var, olabilir. Ben biraz genelleme yapıyorum çünkü gördüklerim ve öğrendiklerim hakkında yorum yaptım. Hepsi diye de belirtmedim.
Sen ne yiyorsun peki?

Ya kardeşim bu kadar şeye ne gerek var? İsteyen yer, isteyen yapay et yer, Müslüman olan kurban keser, Müslüman olmayan kesmez, isteyen vegan olur isteyen gece gündüz et yer, X tarafı savunup y tarafını aşağılamaya veya tamamıyla yanlış düşünmeye gerek yok bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı