Gelin dertleşelim

LGS'ye girmeyeceğim fakat ne kadar deneme çözersem çözeyim sayısalım düzelmiyor. Az önce de bir deneme çözdüm. Tam sayısalı düzelttim dedim, mat. 2, fen 1 yanlış 1 boş. Ortalamamın üzerindeydim sayısalda bu sefer de sözel bozuldu.

Seneye YKS sınavım var. Benle beraber beylikler ve aşiretler halinde sınava gireceğimiz kesin. Düzgün bir puan yapmam lazım, netlerim olabildiğince yüksek olması lazım. 2 sınav, 2 dönem, tek şans. Eğer orantılı çalışır ve bilgileri sağlıklıca kendime enjekte edersem bunu tek kalem hareketi ile hallederim. Okul olmayınca gerçekten zor oluyor fakat aradan TYT'yi çıkaracağıma inanıyorum. Ama aynı şeyi AYT için söyleyemem. Bu yüzden kaygılarım çok. Herkes birbirini rakip gibi algılıyor. Sonra gerçekten bir dostumun olduğuna inanmadığım gerçeğine varıyorum. Oysa ben kimseyi rakip olarak görmüyorum. Herkesin başlangıç ve bitiş yolu aynı değil sonuçta. Çok yanlış düşünceler sonucu ortaya çıkan kavram işte. Herkes sonra kendini Şimşek Mcqueen sanıyor. Kısaca dostumuzun olmadığı gerçeği çıkıyor işte. 😭

Geri
Yukarı