Genç kitlenin nazi sempatizanlığı

Gerçekten o kafayı desteklemedikleri sürece bence sıkıntı yok.
Şahsen ben de Hitler'i beğenen biriyim, ancak kesinlikle zihniyet olarak değil. Hitler zamanının en büyük askeri zekalarındandı, savaşın başlarında ordusu ve generalleri ona sadıkken Fransa'yı ne kadar kısa sürede mağlup ettiği ortada. Ne zaman ki generalleri ve ordusu işi bozdu, o da hırsından dolayı SSCB'ye saldırdı, o zaman işte Almanya'nın çöküşü başladı. Savaş sırasında işlediği ahlak suçları, aşırı ırkçılığı asla ve asla kabul edilemez, eden de insan değildir. Ancak şunu kabul etmek lazım ki adam çok iyi bir askerdi.

16 yaşımda Kavgam kitabını okuduğum için ben de biraz sempati besliyorum bu adama. Eğer sadece yüzey bilginiz varsa, yahudi yaktı niye seviyorlar falan diye bence siz biraz araştırma yapın. Mesela şu anda suriyeliler ülkemize dükkanlar açıyor kendi partilerini kurup Türk milletini ayak altına almaya başlasalar ve bu arada da dinleri müslüman değil de hristiyan olsun. Ülkenin başına geçen veya başındaki bir isim bu insanları ülkeden def etse o insandan da nefret eder misiniz? Tamam onca yahudi katledilmiş öyle ya da böyle fakat akılsız başın cezasını ayaklar çeker. Anlaşmalar sağlanmaya başlanmış her seferinde Polonya'da ki ve diğer ülkelerdeki yahudiler baş kaldırmaya çalışınca o da savaş ilan etmiş. Buraya kadar pek bir sorun yok.
Yahudi düşmanlığı Almanya ve Avusturya da hep vardı.

Sosyalistleri seven insanlar ile kafa yapısındadırlar. Tüm Dünya Hitler'i sevmiyorsa bıyığı için değil yaptıkları içindir.

Konudaki düşüncem bundan size ne olması be? 2001'li bir çocuk-adam çıkıp kendisini zerre ilgilendirmeyen konularda laf söylemeye hakkı olduğunu sanıyor.
Hocam arkadaş gayet normal bir konu hakkında fikir sormuş, bunu hakaret için kullanıp konuyu bozmaya hiç gerek yok.
Ek olarak beğenmediğiniz o yaşta insanların neler yapabildiği ortada, yaşla yargılamamanızı öneririm.

Birinin bir fikri amaç edinip onu gerçekleştirmeye çalışması bana çok mantıklı geliyor.
Bu yüzden Atatürkçüyüm diye gezenlerle bahsettiğin kişiler arasında bir fark görmüyorum.
Aman hocam dikkat et bunun üstünden Atatürk ile Hitler'i bir tutuyorsun diye algılanmasın :D.
Malum her şeyi arkasından anlayan çok var.

Hocam arkadaş gayet normal bir konu hakkında fikir sormuş, bunu hakaret için kullanıp konuyu bozmaya hiç gerek yok.
Ek olarak beğenmediğiniz o yaşta insanların neler yapabildiği ortada, yaşla yargılamamanızı öneririm.

Adam "genç kitlenin nazi sempatizanlığı" diye konu açmış ve niyetini direk belli etmiş, her hafta en az 1 tane açılan yeni kuşağın tercihlerine ve düşüncelerine " bu konu hakkinde düşüncelerinizi alabilir miyim" adı altında toplanıp giydirme başlıklarından biri.

Herkes birilerini bir şekilde kullanıyor. Bu her zaman oldu ve her zaman olacak. Belki başka şekilde olacak ama bir şekilde olacak.

Burada konu devlet adamlığı veya dış politika strateji değil soykırımdan bahsediyorum saçma bir bakış açısı.
Bu sizi ilgilendirmez isteyen istediği fotoğrafı koyabilir mizah amaçlı.

Profil fotoğrafınız ilgimi çekti bayım :)
Adam "genç kitlenin nazi sempatizanlığı" diye konu açmış ve niyetini direk belli etmiş, her hafta en az 1 tane açılan yeni kuşağın tercihlerine ve düşüncelerine " bu konu hakkinde düşüncelerinizi alabilir miyim" adı altında toplanıp giydirme başlıklarından biri.

Aşağılayıcı bir tabir kullanmadım çok rast geldiğim bir durumu paylaştım genel olarak çok karşıma çıktığı için ancak siz düşünmek istediğinizi düşünüp anlamak istediğinizi anlayabilirsiniz.
Bu sizi ilgilendirmez isteyen istediği fotoğrafı koyabilir mizah amaçlı.

Bu arada haklısınız topluluk kurallarını aşmıyorsa isteyen istediğini kullanabilir sadece azımsanmayacak bir kitlenin olduğunu ve genel olarak mizahi olup olmadığını ya da genç kitlenin böyle görüşlere eğilimini sorgulamak istedim varsa cidden sıkıntı bir durum bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı