Gençlik neden bu kadar berbat?

Şimdi ben alkol içtiğim için berbat mıyım ? Veya teröristlere saygı duymadığım için ? Evet saygı önemli ama herkese saygı gösterilmesi gerektiğini düşünmüyorum.

Havalı olmak için sigara alkol içmiyoruz şunu bir öğrenin. Size böyle kötü olarak dayatılan şeyleri havalı olmak için yaptığımızı sanmanız da içler acısı. İnsanın kendi sağlığına havalı olmak için zarar vermesi harbiden de çok havalı. Neyse gençlik diyerek genelleme yapıyorsun herkes böyle değil. Senin sosyal medya da gördüğün kişiliklerle gerçek hayattakiler aynı değil.

Evet gerçektekiler 5 para etmez çünkü.

Atalarımıza veya insanların dinine, inancına, inanmayanın seçimine hakaretler yağdırmak, askerlerimize, şehitlerimize hakaretler yağdırmak, erken yaşta havalı olacağım ayağına sigara alkole başlamak, saygısızlık. Geldiğimiz hal içler acısı.
Genelleme yapıyorsun, yapma. Atasına saygısı olanda var, dinine saygısı olanda. Bunlar senin saydiklarina göre çoğunlukta. Ancak bu tarz insanların çoğunlukta olduğunu fark etmiyorsun çünkü bunlar dikkat çekmez. Kötü her zaman iyiden fazla dikkat çeker.

Sigara ve alkol konusu... Sigara icen, alkol içen herkes havalı diye içmiyor, ne 18 altı ne 18 üstü. Sigarayı içenlerin bazısı özeniyor, bazısı da kötü çevreye maruz kalmış zamanla alışmış. Fakat çoğunluğu havalı olduğu için değil meraktan başlıyor, bunca insan içiyor ne bu diye. Alkol ise aynı şekilde, havadan ziyade meraktan başlanıyor.

Sigara ve alkol konusu... Sigara icen, alkol içen herkes havalı diye içmiyor, ne 18 altı ne 18 üstü. Sigarayı içenlerin bazısı özeniyor, bazısı da kötü çevreye maruz kalmış zamanla alışmış. Fakat çoğunluğu havalı olduğu için değil meraktan başlıyor, bunca insan içiyor ne bu diye. Alkol ise aynı şekilde, havadan ziyade meraktan başlanıyor.
Nedense hep kötü şeyleri merak ediyorlar. Neden güzel şeyleri merak etmiyorlar. Filan kişi eğilip kalkıyor. Alnını yere değdiriyor. Bu nedir acaba diye neden merak etmiyor. Çünkü nefsi hep kötü şeylere yönlendiriyor. Dini terbiye de olmayınca nefsinin isteklerini yapıyor.

Arkadaşlar bizim ülke ne hale geldi böyle? Gençliğin hali berbat durumda. Atalarımıza veya insanların dinine, inancına, inanmayanın seçimine hakaretler yağdırmak, askerlerimize, şehitlerimize hakaretler yağdırmak, erken yaşta havalı olacağım ayağına sigara alkole başlamak, saygısızlık. Geldiğimiz hal içler acısı. Ben de Z kuşağıyım, 2005'liyim. Belki mükemmel bir insan değilim ama ne sigara alkole elimi sürdüm, dini veya milli değerlere saygım sonsuzdur, düşmanımınkine bile. Hak eden insana olan saygım dağları aşar. Siz ne düşünüyorsunuz? Nasıl düzelir bu insanlık?

Evet çoğu ahlaksız genç ama bunu herkese yaymayalım.
Aile terbiyesi işte. Dini değerlere saygısızlığın başka açıklaması yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı