Gentoo Linux nasıldır?

Hocam normalde her dağıtımı sorunsuz kullanırım ama kurmak zor ya. Neredeyse tüm Debian, Arch tabanlı sistemleri ve Fedora kullandım ilk başta Arch tabanlı zor geldi Debian'a alıştığım için sonra çok kolay çözdüm olayı. Fakat kurması çok zor bu dağıtımların. Zor bile hafif kalır hatta.
Zamanla bunu üşengeçlik olarak nitelendirecek ve daha minimal bir sistem arayışı içine gireceksin. Sonra bir gün Arch kurup öğreneceksin olayı. Sonra biraz komutları öğrenip Gentoo geçersin.

Zamanla bunu üşengeçlik olarak nitelendirecek ve daha minimal bir sistem arayışı içine gireceksin. Sonra bir gün Arch kurup öğreneceksin olayı. Sonra biraz komutları öğrenip Gentoo geçersin.

Hocam peki Fedora dışında ındependent bir dağıtım önerir misiniz? (Fedora da ekran kartıyla ilgili bir sorun yaşadım.)

İşlemcim 10100F. Ve saf Arch kurmayı işkence olarak gören ben :/

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neresi işkence 5 dk sürmüyor kurması.😂

Hocam peki Fedora dışında ındependent bir dağıtım önerir misiniz? (Fedora da ekran kartıyla ilgili bir sorun yaşadım.)
Vallahi Void'de TUI yükleyici var. Terminal işin içinde çok az var, şöyle bir şey ile kuruyorsunuz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bir menüden seçiyorsunuz Arch kurulumundan bir tık daha kolay.

GUI ile yani arayüz ile kurulan Artix var.

Vallahi Void'de tuı yükleyici var. Terminal işin içinde çok az var, şöyle bir şey ile kuruyorsunuz:

GUI ile yani arayüz ile kurulan artix var.

Artix Arch tabanlı diye biliyorum. Yanlış ta biliyor olabilirim. Adı ve logosu Arch'a gerçekten çok benziyor ama.
Vallahi Void'de tuı yükleyici var. Terminal işin içinde çok az var, şöyle bir şey ile kuruyorsunuz:

GUI ile yani arayüz ile kurulan artix var.

Terminal ile kurulum olmasın lütfen.

Artix Arch tabanlı diye biliyorum. Yanlış ta biliyor olabilirim. Adı ve logosu Arch'a gerçekten çok benziyor ama.

Artix Arch tabanlı ama Core comunity değil Galaxy Word vs. repoları.

Arch Linux reposu da ekleniyor.

Ek olarak S6 S666 init ile de kuruluyor.

Artix'in yükleyicisi var. Arch tabanlı olsa da.
Böyle kolayca kurarsın.
1638887290769.png

Artix Arch tabanlı ama Core comunity değil Galaxy Word vs. repoları.

Arch Linux reposu da ekleniyor.

Ek olarak S6 S666 init ile de kuruluyor.
OpenRC, Runit seçenekleri sunuyor yine de.

Hocam aklıma bir şey daha takıldı programlarımı kaybetmeden dağıtım değiştirmenin bir yolu yok mu?
Arch kullanıyorsan bir yol var ama "temiz kurulum" daha iyi olacaktır.
Kurulumdan daha zor ama sen bilirsin yani.

Arch kullanıyorsan bir yol var ama "temiz kurulum" daha iyi olacaktır.
Kurulumdan daha zor ama sen bilirsin yani.

Manjaro kullanıyorum. Saf Arch kurulumundan zor ise hiç bulaşmayayım. Yemin ediyorum karne ortalamasını 95 getirmek kadar zor bir işlem Arch kurmak bana göre.

Geri
Yukarı