GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Ekran Görüntüsü - 2021-05-29 02-38-51.png

Standart Ubuntu tasarımı.
Şu Arch'ı kurmayı EFI sistemime kurmayı öğretecek olanın ellerinden öperim valla. Arkadaş ne videodan ne de wikiden yapamadım ya :( Herkes de çatır çatır 5dk'da kuruyor. Bu arada analatacak olursa yeni konu açarım :)
Zaten bu gidişle önümde 7 yol var:

Ubuntu ve onu taban alan distrolar
LMDE
ArcoLinux
Parrot
Fedora

Ve..... Windows.....

Şu güzelim masaüstü resimlerini gördükçe tüm sistemi silip Linux kurasım geliyor ancak bilgisayarı sadece ben değil tüm ev kullandığı için yapamıyorum.
Ben de Linux'ta bu kadar hardware sıkıntısı yaşamasam çeşke :(
O değilde benim 9 yıllık bilgisayarda her şey kusursuz çalışıyordu ya :D

Şu Arch'ı kurmayı EFI sistemime kurmayı öğretecek olanın ellerinden öperim vallahi. Arkadaş ne videodan ne de wikiden yapamadım ya :( herkes de çatır çatır 5Dk'da kuruyor. bu arada analatacak olursa yeni konu açarım :)
Zaten bu gidişle önümde 7 yol var:

Ubuntu ve onu taban alan distrolar.
Lmde.
Arcolinux.
Parrot.
Fedora.

Ve... Windows...

Videolardan bakıp sanal makineye kurmaya çalışmıştım birkaç kere biraz hatalı kursam da başarmıştım bir de kurduktan sonra masaüstü ortamının kendi programları yüklü olarak gelmiyor (KDE hariç). Bu siteden siteden bakıp kurmuştum ve kurduktan sonra gerçekten çok hafif oluyor sistem sanal makinedeki performansı gerçekten şaşırtmıştı.

Videolardan bakıp sanal makineye kurmaya çalışmıştım birkaç kere biraz hatalı kursam da başarmıştım bir de kurduktan sonra masaüstü ortamının kendi programları yüklü olarak gelmiyor (KDE hariç). Bu siteden siteden bakıp kurmuştum ve kurduktan sonra gerçekten çok hafif oluyor sistem sanal makinedeki performansı gerçekten şaşırtmıştı.
hocam işin bende patlayan noktası fdisk'ten sonra zaten. Bu kaynağa kesin bakarım :)

Ben de Linux'ta bu kadar hardware sıkıntısı yaşamasam çeşke :(
o değil de benim 9 yıllık bilgisayarda her şey kusursuz çalışıyordu ya :D

En son uzun süreli kullandığımda 12 yıllık PC imde Linux Mint Mate kurmuştum ve Windows 10 Pro'dan geçiş yapmıştım (gerçekten hangi kafayla kurduysam 2 GB RAM'li PC ye).

Yeni konular

Geri
Yukarı