Grand Theft Auto VI Fragmanı Sızdırıldı

Hile çok fazla GTA Online'da.
Public session olmadan adam akıllı görev yapılmadığı sürece berbattı zaten. Artık en azından arkadaşlarla insan gibi oynanabiliyor.

Zaten başkalarının olması %99 olay çıkması demek. Hile olmasa da adam gelip senin işini sabote edip duruyor.

Hocam, siz bir mesajınızda açık bir şekilde GTA 5'in modlanmış hali gibi heyecan vermedi tarzında bir yazınız olmuştu, şimdi modlu GTA 5'ten bence yeterince fark var diyerek tersini söylüyorsunuz.
Mesajım yeterince açıklayıcı olmadığı için düzenlemiştim. Bana göre GTA V’in yüksek grafiklerle yeniden yapılmış hâli gibi bir tanıtım oldu. Mod değil de “remake” diyelim. Keanu Reeves gibi özel bir sanatçı da eklenmemiş gibi duruyor.
Far Cry ile bu oyunu aynı cümlede geçirmeniz gümletti.
Oynanış benzer demişsiniz de oynanış tam olarak nerede Trailer'da?
GTA V tanıtımına benziyor. Yeni oynanış mekaniği olarak kendini belli edecek hiçbir şey eklenmemiş. Araçlar, şehir ve silah var. Yatların da kullanabilmesi hoş olabilirdi. Sanırım soygun olarak ufak bir mağazaya giriliyor ve sıradan bir şekilde nişan alınıyor. Şehirdeki bankalardan birine girmemizi sağlayabilirlerdi ama çoğu binaya girebileceğimiz söylentisi olmasına rağmen bir haber yok. Cyberpunk 2077 videolarında sürekli olarak yeni şeyler gösteriliyordu. Şu anda sadece tek farkı yeni bir hikaye ve grafik gibi hissettiriyor.

Mesajım yeterince açıklayıcı olmadığı için düzenlemiştim. Bana göre GTA V’in yüksek grafiklerle yeniden yapılmış hâli gibi bir tanıtım oldu. Mod değil de “remake” diyelim. Keanu Reeves gibi özel bir sanatçı da eklenmemiş gibi duruyor.

GTA V tanıtımına benziyor. Yeni oynanış mekaniği olarak kendini belli edecek hiçbir şey eklenmemiş. Araçlar, şehir ve silah var. Yatların da kullanabilmesi hoş olabilirdi. Sanırım soygun olarak ufak bir mağazaya giriliyor ve sıradan bir şekilde nişan alınıyor. Şehirdeki bankalardan birine girmemizi sağlayabilirlerdi ama çoğu binaya girebileceğimiz söylentisi olmasına rağmen bir haber yok. Cyberpunk 2077 videolarında sürekli olarak yeni şeyler gösteriliyordu. Şu anda sadece tek farkı yeni bir hikaye ve grafik gibi hissettiriyor.
Rockstar hiç bir zaman oyunda neler yapabileceğimizi ya da nasıl yapabileceğimizi trailerlarda bize göstermedi, oyuncunun, ya da fanların bunu kendi kendine keşfetmesini ister.

CDPR'ın bunu göstermesinin sebebi, buna ihtiyaç duyması olabilir mi peki? Rockstar ile CDPR aynı kulvarda değiller zaten.

Ayrıca GTA 5, PS3/Xbox 360 devkitleri üzerinde geliştirilmişti. Sonradan cilalanarak PS4/Xbox One ve PC'ye geldi. Temelinde PS3/Xbox 360 kaplamaları ve teknik detaylarını barındırıyor. GTA 5 ile GTA 6 kıyaslanamaz bile. Yapılabilecek en yakın kıyaslama RDR2 ile GTA 6 olur.

Bu sızdıranlar kim kardeşim bende onu anlamıyorum. Koskoca şirketsin bu videoya erişimi olan kaç kişi var bilmiyor musun? Kurumsal şirketlerde çalışanlar varsa aranızda beni anlayacaktır. Hayır yani koskoca Rockstar milyar dolarlık şirket nasıl oluyor bu.

Rockstar hiç bir zaman oyunda neler yapabileceğimizi ya da nasıl yapabileceğimizi trailerlarda bize göstermedi, oyuncunun, ya da fanların bunu kendi kendine keşfetmesini ister.
Benim de demek istediğim bu zaten. Sadece yeni bir şehir gösterdiği için heyecan verici gelmedi. 2025 değil de 2125 bile dese “E, tamam. Beklenir ki. Neyi heyecan verici?” derim ama Cyberpunk 2077 için 1 gün sonrası bile verilseydi zor beklerdim.
GTA 5 ile GTA 6 kıyaslanamaz bile.
İki oyunun grafikleri benzer demek istemiyorum, GTA V’in çok daha iyi grafikli hâli ve sadece yeni hikayesi var havası verdi demek istiyorum. Oyun çok farklı olabilir ama bu tanıtım ile pek heyecan yaratmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı