GT 1030 sistem çöküp duruyor

MysticAutem

Hectopat
Merhaba GT 1030, i3 -3220 ve 250W PSU'lu bir sistemim var. Ekran kartını 1 ay önce aldım, sorun da 1 aydır var. Öncelikle sorunu anlatayım, ister canlı ders de ister YouTube'da ister oyun oynarken sistem rastgele bir zamanda ekran donup çöküyor ve sistem kapanıyor. Biraz araştırma yaptım şahsen sorun PSU'da olamaz çünkü PSU her ne kadar 7 yıllık olsa da 12A'dan 204W veriyor ve benim ekran kartı 75W harcıyor. Her türlü boşta 20-30W kalıyor. Ben PSU'yu eledim sizi bilmem, HDD'den olabilir mi diye düşündüm ve şöyle bir hata aldım. (fotoğrafta var.) Sizce sistemin çöküp durmasına bu mu sebep oluyor? Fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

1618151159743.png

HDD problemi var hocam. 30 adet sektörü değişmiş. Bunlar da büyük ihtimalle bitik. Sağlık durumu zaten azalmış. Bu sebeple çöküş olabilir. Sistem takımlarınında önemli bir etkendir.

HDD problemi var hocam. 30 adet sektörü değişmiş. Bunlar da büyük ihtimalle bitik. Sağlık durumu zaten azalmış. Bu sebeple çöküş olabilir. Sistem takımlarınında önemli bir etkendir.
Peki direk HDD'yi çöpe atıp başka bir HDD alsam sorun düzelirmi ? Yoksa bu HDD'yi oyun yüklemek için felan tutup windowsu kurmak için ayrı bir HDD alsam düzelirmi?

Hocam, bir süre daha idare eder. Ne zaman patlar bilemeyiz. Fakat fazla ömrü yok. Yeni bir HDD alıp kurabilirsiniz.

Düzelir hocam. RAM'lerin uçlarını temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı