GTA 4 GTA 5'ten çok daha kaliteli

Tamam biraz troll amaçlı yazdım ama GTA IV gerçekten iyi bir GTA oyunu değil. GTA oyunu demek eğlenceli oyun demek. Ancak GTA IV daha gerçekçi bir oyun. Araç fiziklerinden örnek verdik madem oradan gidelim. Oyunda araç fizikleri çok abartılı. Bilmiyorum viraja gelince yavaşlamak istesem gider simültane araba yarışı oynarım. GTA'da ise özgürce gezebilmek istiyorum. GTA V araç fizikleri çok daha eğlenceli mesela. Ha GTA IV'teki ağırlık yok tabi ki. Ama zaten oyunu eğlenceli kılan da bu. RDR2 örneği güzel olmuş. Aynı şekilde blogumda da yazmıştım RDR2 kontrollerinin hantal olduğunu. Bundan keyif alanlar olabilir ancak bence oyundan beklenti güzel vakit geçirebileceğimiz saatler olmalı. Bunu da gerçekçilik değil de eğlenceli oynanış sağlıyor benim görüşüm.

GTA IV'ten daha iyi olan bir ortalama oyun söylemek istersem kesinlikle Mafia II olurdu. Araç fizikleri daha mı iyi? Hayır. Ancak Mafia II'de bunun güzel bir sebebi var: Oyun geçmişte geçiyor. Bu sebeple hantal araç fizikleri daha kabul edilebilir oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan da anlaşılacağı gibi GTA 4 GTA 5'ten kat ve kat daha iyi bir oyundur. Oyunda Fizik, gerçekçilik, hikaye, mantık, grafik, yapay zeka, hepsi var. GTA 5 bence GTA 4'ten sonra hayal kırıklığı oldu. 10 TL olsa yine almam GTA 5'i.
Öncelikle ben de GTA 4 severim. Ancak GTA 5 i GTA 4 daha iyi diye yerin dibine gömmek 😂.

GTA 4 sürüş mekaniği gerçekçi ama araba takip görevlerinde görevi en baştan yapmak beni delirtiyordu. Otoyolda adam aniden diğer tarafa geçince ve bizim araba hayvan gibi kayınca görevi en baştan yapmak zorunda kalıyordum.

Son düzenleme:
@Akif
Ben 4de de eğlendim 5de de eğlendim. 4deki saatim 5in 2 katı vardır. Araç mekaniği hakkında size katılıyorum.
Siz eğlenmemişsiniz belliki, saygı duyarım ;).
Demek istediğim herkes 4de eğlenmeyecek diye bir şey yok.

@Akif
Ben 4de de eğlendim 5de de eğlendim. 4deki saatim 5in 2 katı vardır. Araç mekaniği hakkında size katılıyorum.
Siz eğlenmemişsiniz belliki, saygı duyarım ;).
Demek istediğim herkes 4de eğlenmeyecek diye bir şey yok.
Oyunda bir de beni sıkan kötü checkpoint sistemi. Yanlış yaptığın zaman aynı yerleri tekrar sürmek. Ya GTA SAN ANDREAS te bile yol atlama özelliği vardı görevi yanlış yaparsan. 😀
Bir de o zamanlarda illaki sipere geçince can tamla özellikleri vardı sanıyorsam o yıllarda. Neden koymamışlar acaba?

Bana göre GTA 4, 5'ten kat kat daha fazla eğlenceli. 4 oynarken aldığım tadı 5 oynarken alamıyorum. Hala ara ara 4'e girer oynarım ama 5'i aylardır açmadım bile. Bayılıyorum GTA 4'ün mekaniklerine. Ayrıca 5'te çoklu karakter olayını sevemedim hiç. 5'in hikayesi sarmıyor bu yüzden beni. O kadar oynadım oyunu, hikayede aklımda yer eden doğru dürüst bir şey yok. Olanlar da karmakarışık. Ama 5 hariç tüm GTA oyunlarının hikayelerini az çok bilirim, aklımdadır. GTA 5'in bence iyi olduğu konular oyunun atmosferi, haritası ve çeşitliliğidir. Eğlence derseniz GTA 4 benim için açık ara daha üstündür. Son zamanlarda GTA 4 popülerleşmeye başladı, bunun etkisiyle demiyorum. Yıllardır 4'ü daha iyi buluyorum zaten, hep de söyledim. Ah optimizasyon sorunu olmasaydı dört dörtlük bir oyun olacaktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan da anlaşılacağı gibi GTA 4 GTA 5'ten kat ve kat daha iyi bir oyundur. Oyunda fizik, gerçekçilik, hikaye, mantık, grafik, yapay zeka, hepsi var. GTA 5 bence GTA 4'ten sonra hayal kırıklığı oldu. 10 TL olsa yine almam GTA 5'i.

Oyunun optimizasyonu kötü olmasa ve Online modunu kaldırmasalardı GTA IV favorimdi. Fakat GTA V de optimiazsyon sorunu yok.

Tamam biraz troll amaçlı yazdım ama GTA IV gerçekten iyi bir GTA oyunu değil. GTA oyunu demek eğlenceli oyun demek. Ancak GTA IV daha gerçekçi bir oyun. Araç fiziklerinden örnek verdik madem oradan gidelim. Oyunda araç fizikleri çok abartılı. Bilmiyorum viraja gelince yavaşlamak istesem gider simültane araba yarışı oynarım. GTA'da ise özgürce gezebilmek istiyorum. GTA V araç fizikleri çok daha eğlenceli mesela. Ha GTA IV'teki ağırlık yok tabi ki. Ama zaten oyunu eğlenceli kılan da bu. RDR2 örneği güzel olmuş. Aynı şekilde blogumda da yazmıştım RDR2 kontrollerinin hantal olduğunu. Bundan keyif alanlar olabilir ancak bence oyundan beklenti güzel vakit geçirebileceğimiz saatler olmalı. Bunu da gerçekçilik değil de eğlenceli oynanış sağlıyor benim görüşüm.

GTA IV'ten daha iyi olan bir ortalama oyun söylemek istersem kesinlikle Mafia II olurdu. Araç fizikleri daha mı iyi? Hayır. Ancak Mafia II'de bunun güzel bir sebebi var: Oyun geçmişte geçiyor. Bu sebeple hantal araç fizikleri daha kabul edilebilir oluyor.
Bu yoruma kesinlikle bir şey diyemem. Öteki yorumunuz tamamen troll bir yorumdu çünkü :) Şu an yaptığınız yorum ise zevkler ve renklere giriyor. Saygı duyarım.

Mafia 2 gözümde ortalama oyun değil de, efsanevi bir oyun olarak çok üst çıtalarda yer alıyor. Aşırı severim kendisini. GTA 4'ün seveninin çok olduğu kadar sevmeyeni de var. Ben GTA 5'te aynı fiziklerin olmasını isterdim açıkçası. Ama dediğiniz gibi şu anki hali oyuncular için daha uygun. O virajlı yollar bayağı sıkıntıya sokardı yoksa :)

GTA 4 serinin en kötü oyunudur. Hatta piyasadaki ortalama birçok oyundan bile daha kötüdür. Daha gerçekçi fizikler bir oyunu daha iyi yapmaz.
Sadece fizik değil. Hikayesi, karakterinin daha içten olması ve karanlık teması benim için serinin en iyi oyunu olmasını sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı