GTA 4 GTA 5'ten çok daha kaliteli

Videonun hepsini izleyemedim yoğunluğumdan dolayı, anladığım kadarıyla bütün videoda GTA 4'ün GTA 5'ten iyi olduğu "düşünülen" yanları gösteriliyor. Bacağından vurulan polis memurunun hiçbir şey yokmuş gibi ayağa kalkıp ateş etmeye devam etmesi mi güzel? Anlamadım ben. :D

Gta 4 içimi karartıyor grafikleri soğuk birde liberty city'nin neden heryeri köprü felan ama harbiden insanın içini daraltıyo oheryerin kapalı köprü felan olması illa dağa felan çıkman lazım oyunu tadabilmen için ama oyunu sırf niko için bile oynayabilirsiniz

GTA 4'te olan çoğu mekanik( tutunarak asılı kalma, yerden nesneleri alabilme ve atabilme vb.) GTA 5 de kaldırıldı. GTA 5'te güzel olan şey kişiselleştirme daha iyiydi. İkisi birleşik olsa en iyi oyun olur dünyadaki.

Konu çok kişisel. Geçen sene karantinada mobil oyunlardan ya da GTA SA oynamaktan bıkıp çöp bilgisayarıma korsan (o geçen seneydi, şu an orijinal Xbox'ımdan orijinal oyunlar oynuyorum.) indirmiştim. Ufkumu açmıştı, her ne kadar 640x480 çözünürlük en düşük ayarlarda 20 fps oynamış olsam da. Yazın LGS'den sonra paşalar gibi aldım konsolumu GTA5'i de orada oynadım. Hangisi derseniz, benim için anlamsız nostaljik hisler taşıyor GTA 4.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan da anlaşılacağı gibi GTA 4 GTA 5'ten kat ve kat daha iyi bir oyundur. Oyunda fizik, gerçekçilik, hikaye, mantık, grafik, yapay zeka, hepsi var. GTA 5 bence GTA 4'ten sonra hayal kırıklığı oldu. 10 TL olsa yine almam GTA 5'i.

Sadece fizik olarak. Hikaye öznel bir konudur kimi beğenir kimi beğenmez onun dışında GTA V de vuruş hissi gibi şeyler daha iyi.

GTA 4 serinin en kötü oyunudur. Hatta piyasadaki ortalama birçok oyundan bile daha kötüdür. Daha gerçekçi fizikler bir oyunu daha iyi yapmaz.
Bari "benim düşünceme göre" deseydiniz. Sanki herkes için öyleymiş gibi yazmak doğru değil. Zaten yaptığınız yorumu oruçluyken yaptığınızı düşünüyorum. Çünkü "Hatta piyasadaki ortalama birçok oyundan bile daha kötüdür." cümlesi komik kaçıyor. Metacritic sonuçta keyfine PS, Xbox için 98 ve PC için 90 puan vermedi. O 90 puanda optimize problemleri yüzündendi. Bahsettiğimiz oyun 2008 yılında çıkmış olan bir oyun ve hala günümüz şartlarına göre keyifle oynanıyor. Ve hala o fizik kalitesini tutturabilen oyun olmadı (en iyi örneği araç sürüşü). Bunu da göz önünde bulundurun. Sizin hoşunuza gitmemiş olabilir orası ayrı tabii.

Ayrıca daha gerçekçi fiziklerin olması bir oyunu daha iyi bir oyun yapabilir. Hikayesi için değil sadece eğlence ve gerçekçi olduğu için oynayan kişiler olabilir. Örnek olarak RDR2'de hikayeyi bir kenara bırakıp, sadece gerçekçi fiziklerinden dolayı adam öldürmek veya manzaraya karşı at sürmekten zevk alan kişiler olabilir. Bu da yine kişiden kişiye göre değişir.

Foruma katkılarınız olmasa troll amaçlı yazdığınızı düşünürdüm. Sizinki kendi düşüncenizi belirtmek değil, direkt olarak gömmeye giriyor.

Bir de sorum olacak. Hangi ortalama oyunlardan daha kötü mesela? :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı