Sürprizbozan GTA 4'ün kötü bir oyun olması

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bence araba fizikleri tüm GTA'lardan iyi ama hikaye konusunda haklısınız. Hikaye çok güzel başlıyor, ortalara doğru sıkıcılaşıyor ve sona doğru tekrar açılıyor. Orta kısımdaki görevler hep birbirinin laciverti. Port olduğu için bir takım sorunlar olmasını normal karşılıyorum.

GTA 4 en abartılan GTA'dır. Oyunun hikayesini gereksiz uzatmışlar. Hep aynı görevler, açık dünya berbat, araç sürüşleri berbat(motorla her döndüğümde düşüyorum), grafik ve optimizasyon berbat 4 yıl önce çıkan GTA San Andreas bana göre çok daha başarılıdır.

Bence kötü. Bir tane viraj döneceğim diye arabanın keyfini mi bekleyeceğim, GTA gibi bir oyuna bu kadar gerçekçilik yakışmıyor.
Yakışıyor, o atmosfere, o hikayeye zor bir araç mekaniği yakışıyor. Daha da keyifli oluyor hem, GTA 5'deki gibi saçma sapan Asphalt 8 mekaniklerindese 4'ü tercih ederim.

Bir kere ilk cümleden patladın. GTA IV’ü öven kim? Bana göster hele. En eleştirilen GTA oyunu. Ayrıca övenlerin yanaklarından öpüyorum. Oyun zevkinden iyi anlıyorlarmış. Ben de yersiz eleştirilere rağmen şans verdim, üstelik GTA V’ten sonra. En sevdiğim ve beğendiğim GTA oyunu oldu çıktıktan 15 yıl sonra oynamama rağmen. Optimizasyon çöp orası ayrı.
Gta 4'ü öven birsürü kişi var? Youtube'daki birçok kanal olmak üzere oyunun steam yorumlarıda aynı şekilde oyunu öve öve bitiremiyor.

Yakışıyor, o atmosfere, o hikayeye zor bir araç mekaniği yakışıyor. Daha da keyifli oluyor hem, GTA 5'teki gibi saçma sapan Asphalt 8 mekaniklerindese 4'ü tercih ederim.

Bence GTA 5'in fizikleri daha iyi. GTA 5 daha hızlı akan bir oyun. GTA 5'te GTA 4 fizikleriyle bir banka soygunundayken viraj döndüğünüzü düşünün. 20 kere takla atarsınız.

Optimizasyonun kötü olmasının da sebepleri var elbet. Yeni oyun motoru ilk defa kullanıldı, bundan kaynaklanıyor mesela. Araç fizikleri bana çok güzel geliyor, oyunda sanki hızlı gitmiyormuş gibi hissetseniz de aslında arabanın yamulduğu hızlar gerçek hayatta yüksek. Araç hasarında tartışmasız en iyi GTA oyunu. Ayrıca GTA 4'ün amacı hikaye ve gerçekçilik zaten tamamen, hiç Liberty City'de geçip renkli, canlı olan bir GTA gördünüz mü? GTA 4 ayrıca GTA oyunları arasında en ağır oynanışa sahip oyun, Rockstar ragdollara çok önem vermiş. Oyunun portları berbat, PS3 ve Xbox 360'da da iyi çalışmıyor zaten bu da bir gerçek. GTA 5'i hiç sevmem mesela, o renkli hava, bana göre anlamsız ve sürekli kendini tekrar eden hikaye ve görevler, gerçekçi olmayan fizikler. 2024 yılına girdik hala satıyor ve YouTube'da aktif olarak videoları atılıyor. Görmekten kusasım geliyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı