GTA 6 hakkındaki düşüncelerim

Adieu

Decapat
Rockstar Games'in bir gece vakti aniden Trailer'ı yayımlamasının ardından Trailer'ı izledim ve oyun hakkında gördüğümüz kadarıyla düşüncelerimi aktaracağım.

Öncelikle grafikler ve ışıklandırmalar çok iyi gözüküyor. Bu konuda bayağı tatmin oldum. CD PROJEKT RED'in, Cyberpunk 2077 hakkında yaşayan bir dünya oluşturacağız vaadini Rockstar Games, GTA VI'da tam anlamıyla yapmaya geliyor gibi. Sahiller, şehirler, parti ortamları çok canlı gözüküyor. Bir gözüme çarpan şey ise fizikler oldu. Trailer'ın bir kısmında kaza yapmış ve ters dönmüş bir araba görüyoruz. Bu arabanın taşıdığı variller kaza sonrası yamulmuş, içe göçmüş şekildeyken içindeki sıvılar ise yola dökülmüş. Ters dönen arabamızın camları ise kırık, dökük şekilde. Ancak araba da pek hasar yok gibi. GTA IV'deki kaza sonrası çökme, yamulma gibi fiziklerdense GTA V'deki gibi bir fizik anlayışı benimsenmiş. Ben bu gerçekçi fizik olayını arabalardan, taşıtlardan daha çok çevresel etmenlerde göreceğimizi düşünüyorum. Animasyonlar konusunda ise pek bir çıkarıma varamadım. Ne GTA V kadar uçmalı kaçmalı, ne de RDR 2 kadar hantal gözüküyor. Belki de tam arası bir şey yapmışlardır? Orasını bilemeyeceğim artık, bu Trailer'dan animasyonlar konusunda pek bir şey çıkartamadım. Bir diğer dikkatimi çeken şey ise rüzgara göre karakterlerin saçının buna tepki vermesi oldu. Maalesef kıyafetleri tepki vermiyor, sadece saç. Bana tuhaf gelen bir şey ise bazı karakterler plastik gibi gözüküyor. Dünya ise pastelimsi gibime geldi. Ne diyorsunuz bu işe? Tek bana mı öyle geldi?

Gecenin bir yarısı gözüme çarpanları anlatmaya çalıştım. Siz de kendi fark ettiğiniz detayları bu konuda belirtirseniz sevinirim.

Ha bir de o suyu nasıl yaptınız lan insafsızlar? Çok hoşuma gitti, bayıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fragmanı ben de izledim ve fragmanı aşırı heyecan uyandırdı. Güzel bir yapıtın çıkacağını düşünüyorum ve harcanan para da sanırım 1 milyar dolar. Bütçesi aşırı fazla oyun ve ortaya sağlam bir yapıt çıkacaktır. Şu anlık net bir şeyler söylemek için erken gibi.

Fark ettiğim bir detay bazı olayları NPC'ler videoya çekiyor yani yani bizim yaptığımız kaosları farklı yorumlarla sosyal medyada görebiliriz belki.

Dediğim olay.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-05 100123.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-05 100123.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 68
Tek hayalim artık GTA serisinde birçok eve istediğimiz gibi girebilmek. Ya da daha çok gerçek hayattaki gibi sohbet edebilmek.

Geri
Yukarı