GTX 1060 Sistem Bazı Oyunlarda Reset Atıyor

OzLyn

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam. 1,5 yıl kadar önce abim Çin'den bilgisayar getirmişti. İlk zamanlarda oyun oynarken hiçbir sıkıntı yoktu ancak bu aralar R6 Siege, PUBG gibi oyunlarda bilgisayar res atmaya başladı ama LoL, Dota2 gibi oyunlarda res atmıyor. Memtest86+ ile RAM'leri kontrol ettim hiçbir sıkıntı bulamadı. Son olarak PSU'dan kaynaklanıyor diye düşündüm (PSU Çin voltajına göre büyük ihtimal TR'ye gelince yetmedi) Tam olarak neyden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim...

PC Özellikleri:
  • Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForceGTX 1060 6GT OCV1 6GB 192 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0
  • İşlemci: Intel Skylake Core i7 6700 3.4GHz 8Mb Cache LGA1151 İşlemci
  • Anakart : MSI B250M MORTAR Intel B250 2400MHz DDR4 USB 3.1 Soket 1151 mATX
  • RAM: Corsair Vengeance Lpx 8gb Ddr4 2133 Mhz
  • Kasa: Valx-5101
  • HDD: WD Blue 1 TB
  • SDD: (Tam hatırlamıyorum)
  • PSU:
IMG_20190612_131059.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok nedeni var kanka ilk başta şöyle söyleyeyim tüm parçalarını sınaman lazım sana lazım programları atıcam her gün birini sınaman lazım sorunlu parçayıda çıkarırsın yenisini alırsın bir dakika

Ram:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(MemTEST86 Techtopat'ın videosu)

HDD : HDD Tune Pro / HD Tune Pro | Kullanımı: Error Scan Kısmından Yüksek aşamalı kontrolü taramayı yapcaksın 1 -6 saat sürcek yeşil bloklarda kırmızı çıkarsa sıkıntılı bir hardiskin var demektir

Ekran Kartı: Ekran kartının GPU-Z gibi bir programdan frekanslarını bakıp bir profesionel ' e atmanı tavsiye ederim. / DDU U da yapabilirsin (Bilgisayar açırken sol altta ekran kartıyla ilgili hata alıyorsan DDU Yap DDU REHBERİ : DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Eğer Sorun PSU dan kaynaklıysa zaten bir şekilde anlarsın bu testlerden sonra testleri uygula ve sorun çıkarsa testlerin nasıl yapıldığına dahir videolar attım Ram testini yaparken videoyu izlemeyi unutma Yardımcı olduysam ne mutlu bana...

Son düzenleme:
Oyun içi bir süre oynadıktan sonra GPU-CPU kullanım grafiklerini ve ısı değerlerini yollar mısın? Sıkıntı ısı kaynaklı olabilir.
oyuna girdikten sonra kapanıyor 5 dakikaya yakın zamanım olsa tam olarak söyleyebilirim ama dereceler genel olarak 45-65 derece arası oluyor (işlemci ve ekran kartı)
Kullanım olarak hatırladığım kadarıyla ekran kartı kullanımı 90 a kadar çıkıyordu işlemciyi tam hatırlamıyorum
unknown.png
unknown (1).png

GPU-Z programından baktım..

Çok nedeni var kanka ilk başta şöyle söyleyeyim tüm parçalarını sınaman lazım sana lazım programları atıcam her gün birini sınaman lazım sorunlu parçayıda çıkarırsın yenisini alırsın bir dakika

Ram:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(MemTEST86 Techtopat'ın videosu)

HDD : HDD Tune Pro / HD Tune Pro | Kullanımı: Error Scan Kısmından Yüksek aşamalı kontrolü taramayı yapcaksın 1 -6 saat sürcek yeşil bloklarda kırmızı çıkarsa sıkıntılı bir hardiskin var demektir

Ekran Kartı: Ekran kartının GPU-Z gibi bir programdan frekanslarını bakıp bir profesionel ' e atmanı tavsiye ederim. / DDU U da yapabilirsin (Bilgisayar açırken sol altta ekran kartıyla ilgili hata alıyorsan DDU Yap DDU REHBERİ : DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Eğer Sorun PSU dan kaynaklıysa zaten bir şekilde anlarsın bu testlerden sonra testleri uygula ve sorun çıkarsa testlerin nasıl yapıldığına dahir videolar attım Ram testini yaparken videoyu izlemeyi unutma Yardımcı olduysam ne mutlu bana...

DDU'yu 1-2 ay önce yapmıştım herhangi bi düzelme olmamıştı. HDD'de bir sorun göremedim ekran kartının değerlerini attım bir sorun yok sanırsam. Son olarak psu kalıyor :/

Çok garip birşey oldu.. R6 Siege en düşük ayarda oynarken sürekli kapanıyordu. En yüksek ayara alıp oyuna girdim hiçbir şey olmadı ve şuan 90-150 arası fpsde rahatça oynuyorum
unknown.png

Son düzenleme:
oyuna girdikten sonra kapanıyor 5 dakikaya yakın zamanım olsa tam olarak söyleyebilirim ama dereceler genel olarak 45-65 derece arası oluyor (işlemci ve ekran kartı)
Kullanım olarak hatırladığım kadarıyla ekran kartı kullanımı 90 a kadar çıkıyordu işlemciyi tam hatırlamıyorum
Eki Görüntüle 403617Eki Görüntüle 403619
GPU-Z programından baktım..

DDU'yu 1-2 ay önce yapmıştım herhangi bi düzelme olmamıştı. HDD'de bir sorun göremedim ekran kartının değerlerini attım bir sorun yok sanırsam. Son olarak psu kalıyor :/

Çok garip birşey oldu.. R6 Siege en düşük ayarda oynarken sürekli kapanıyordu. En yüksek ayara alıp oyuna girdim hiçbir şey olmadı ve şuan 90-150 arası fpsde rahatça oynuyorumEki Görüntüle 403627
Ekran kartı kullanımı 90 a çıkıyor demişsin ancak burada sabit 0 görünüyor? Ayrıca güç tüketimi de 30-40W
Önce DDU ile bütün sürücüleri güvenli modda kaldırıp güvenli modda tekrar yükle, gelişme olmazsa ekran kartında ya da PSU da sıkıntı var demektir.

Ayrıca işlemcinde entegre bir ekran kartı var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı