Çözüldü GTX 1080 laptop düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cesua

Decapat
Bilgisayarım MSI marka bir Gaming laptop. Modeli GT75VR 7RF Titan Pro. 9 ay önce aldım, gecen 3 hafta önce garantisine verdim mavi ekran geliyordu sık sık oyunlar sırasında, gönderdim işletim sisteminde sıkıntı var dediler ve format atıp, bakım yapıldı dediler 3 hafta kullandım sıkıntı yoktu. Bilgisayarda 2 gündür inanılmaz saçma düşük oyunlarda bile kasma FPS düşüyor anlam veremedim ekran kartını silip tekrar yükledim falan çok fazla da araştırdım çaresini bulamadım. Ben denizciyim gemiye çıkacağım bayramdan sonra garanti 1 ay sürüyor geri vermesi ki en son verdiğimde sorun mavi ekrandı şimdi mavi ekran yok ama FPS çok az, kasmalar oluyor oyunu oynayamayacak derecede. Ne yapmalıyım? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önerdiğiniz programın kullanımını internetten izledim ama anlamadım nasıl yapılacağını.
Önerdiğim çözümü denediniz mi? Cevap bekliyorum.
Yükledim ve sonuçlar bu şekilde. Biliyorsanız üçünü de yüzde 100 mü yapıyorum?
Ana ekranda CPU SPEED 1.17 oyuna girdim 1.37 oldu, sadece sözde turboya geçti. Önerdiğiniz bu program sayesinde bakıyorum.

CPUCore parking 3.gif

Arkadaşlar MSI kendi sitesinde bios kısmında Intel ME FW Update Tool programı yükledim ve işlemcim düzeldi bütün oyunları filan ultra'da kasmadan eskisi gibi oynayabiliyorum testler her şey şu anlık çok iyi o programı kurdum düzeldi konuyu kapatabiliriz herkese çok teşekkür ederim.
Taban frekans 2.8Ghz ve Turbo frekansı 1.4Ghz bu olay çok saçma. Cpu Core Parking3 programını indirip hepsini %100'e ayarlayın.

Bakmaya gerek yok mu? En hızlı bu site yardımcı olabilirdi. Sonrasında başka benchmark programları da yapılmalı tabii ki. 130 bin kişi bu işlemci ile benchmark yapmış ortalama kaç puan almışlar falan yazıyor bunların kaçı yalan olabilir ki? Neden yalan olsun? Anlamıyorum arkadaş anlamıyorum.
Ben Ryzen 5 2400g sistemimde Tüm oyun ve uygulamalarda stutter, drop oluyor diye konu açıyorum, cs go da bile 6-7 fps ye düşüyor diyorum anakartım a320m olduğu için 27 bin mesajı olan kişiden gelen mesaja bakın: Bu kadar önem veriyorsan o anakartı almayacaktın adamlar sonuçta performans vaadi vermiyor gamer anakartı demiyor. anakartı değiştireceksin hani başka ayar kayar bir olayı yok 320 anakartta her şey olur. Allahtan yabancı forumlar var da çözdüm sorunumu.

Size tavsiyem format atmanız 9 ayda pc yavaşlar format en iyisi
3 hafta önce servisten geldi format atıp bakımını yapmışlar bakım dedikleri şey sanırım temizliği
Oyun içi değerleri atmamışsınız. Masaüstündeki, boştaki hali o. Aşağıdaki makaleden yararlanabilirsiniz.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Ayrıca UserBenchmark değerleri, her kullanıcının kendi değerleri. Gerek yok bakmanıza.
özür dilerim bilmiyordum şimdi oldu sanırım Laptop modelini belirtmiştim Msı GT75VR 7RF TİTAN PRO bu bilgisayara bu sonuçlar üzülüyorum..

Dosya Ekleri

• Afterburder sonuçları.jpg
    Afterburder sonuçları.jpg
    453,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
3 hafta önce servisten geldi format atıp bakımını yapmışlar bakım dedikleri şey sanırım temizliği

özür dilerim bilmiyordum şimdi oldu sanırım Laptop modelini belirtmiştim Msı GT75VR 7RF TİTAN PRO bu bilgisayara bu sonuçlar üzülüyorum..
Önerdiğim çözümü denediniz mi ? Cevap bekliyorum.

Önerdiğiniz programın kullanımını internetten izledim ama anlamadım nasıl yapılacağını.
Önerdiğim çözümü denediniz mi? Cevap bekliyorum.
Yükledim ve sonuçlar bu şekilde. Biliyorsanız üçünü de yüzde 100 mü yapıyorum?
Ana ekranda CPU SPEED 1.17 oyuna girdim 1.37 oldu, sadece sözde turboya geçti. Önerdiğiniz bu program sayesinde bakıyorum.

CPUCore parking 3.gif

Arkadaşlar MSI kendi sitesinde bios kısmında Intel ME FW Update Tool programı yükledim ve işlemcim düzeldi bütün oyunları filan ultra'da kasmadan eskisi gibi oynayabiliyorum testler her şey şu anlık çok iyi o programı kurdum düzeldi konuyu kapatabiliriz herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı