GTX 980 alınır mı?

Bütçe
2000-2500
Valla hocam siz bir laptop kullanın da o zaman sıcaklık asıl hissedilir ya, gerçi çok şükür bizimki çok ısınmıyor da alışığım yüksek sıcaklıklarda 😀, tekrardan hayırlı olsun, iyi oyunlar dilerim 😌.
Teşekkürler sağolun iyi geceler hersey için sağolun 😅😅👍

Biraz geç olacak ama karttan memnun musunuz? Bu dönemde 2500 tl ye kutusuz bende buldum ,almayı planlıyorum.
Ben kullanıyorum, oyun performansı hala tatmin ediyor ancak bu kadar para verecekseniz 6500XT almaya çalışmanızı öneririm, hem yeni nesil hem performansı daha iyi, üstelik sıfır ürün.

Biraz geç olacak ama karttan memnun musunuz? Bu dönemde 2500 tl ye kutusuz bende buldum ,almayı planlıyorum.

Duyduğum kadarıyla directx 12 oyunları açmama ihtimali varmış.
Yahu olur mu dx 12 oyunları gayış gibi çalıştırıyor hala taş gibi kart biraz fazla elektrik yiyor bende ki strix model olduğu için ben rx 6700 xt modeline geçtim GTX 980 boşta kaldı hiç üzmedi valla 70 dereceyi geçmiyor kart bide ben 165 Hz de kullanıyorum monitörü eğer 60-75 Hz monitörde kullanacaksanız 62-65 derece arası ve daha az güç tüketiyor dx12 zaten çoğu oyunda hala deneysel durumda ama ben çalıştırıyorum herhangi bir crash yemedim pubg scum warframe gibi oyunları oynuyorum bazen VRAM dibe dayanıp drop yapıyor ama detayı kısarsanız yüksek ayarlarda çalıştırıyor ha tabiki yeni teknoloji üretimi kullanılan kart almanızı tavsiye ederim sonuçta 24 nm yanlış olmasın yeni nesil giriş seviyesi kartlar nispeten aynı performansı verir ve daha az güç tüketir rx 6500 xt gibi modellere bakabilirsiniz üzerine para koyup Tuf serisini vardı bir adet ısınmıyor kart fiyat skalanıza hangisi uygunsa öyle bir yolda izleyebilirsiniz GTX 980 de deneyimim strix modelinde olmuştur diğer modellerde nasıl bir yol sergiler bilemem ( not: alırken iyice test edin ve öyle alın hatta hiç tornavida vurulmamış modeli varsa ona bakın ben o şekil aldım kartın termal macunu kurumuş o halde 79-80 dereceyi geçmiyordu termal macun değişimi sonrası Max 70 dereceyi 1600 rpm geçmeden sağlıyor )😃

Son düzenleme:
Yahu olur mu dx 12 oyunları gayış gibi çalıştırıyor hala taş gibi kart biraz fazla elektrik yiyor bende ki strix model olduğu için ben rx 6700 xt modeline geçtim GTX 980 boşta kaldı hiç üzmedi valla 70 dereceyi geçmiyor kart bide ben 165 Hz de kullanıyorum monitörü eğer 60-75 Hz monitörde kullanacaksanız 62-65 derece arası ve daha az güç tüketiyor dx12 zaten çoğu oyunda hala deneysel durumda ama ben çalıştırıyorum herhangi bir crash yemedim pubg scum warframe gibi oyunları oynuyorum bazen VRAM dibe dayanıp drop yapıyor ama detayı kısarsanız yüksek ayarlarda çalıştırıyor ha tabiki yeni teknoloji üretimi kullanılan kart almanızı tavsiye ederim sonuçta 24 nm yanlış olmasın yeni nesil giriş seviyesi kartlar nispeten aynı performansı verir ve daha az güç tüketir rx 6500 xt gibi modellere bakabilirsiniz üzerine para koyup Tuf serisini vardı bir adet ısınmıyor kart fiyat skalanıza hangisi uygunsa öyle bir yolda izleyebilirsiniz GTX 980 de deneyimim strix modelinde olmuştur diğer modellerde nasıl bir yol sergiler bilemem ( not: alırken iyice test edin ve öyle alın hatta hiç tornavida vurulmamış modeli varsa ona bakın ben o şekil aldım kartın termal macunu kurumuş o halde 79-80 dereceyi geçmiyordu termal macun değişimi sonrası Max 70 dereceyi 1600 rpm geçmeden sağlıyor )😃
Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. 980 için minimum bütçe ile hangi işlemci anakart ve psu yu önerirsiniz? Donanım konusunda ne yazıkki bilgim biraz kısıtlı. 980 ekran kartı fiyat performans olarak çok iyi gözüktü gözüme o yüzden 980 i baz alarak ucuza ikinci el bir sistem almak istiyorum. Fiyat ne kadar az çıkarsa benim için o kadar iyi olacaktır.

Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. 980 için minimum bütçe ile hangi işlemci anakart ve psu yu önerirsiniz? Donanım konusunda ne yazıkki bilgim biraz kısıtlı. 980 ekran kartı fiyat performans olarak çok iyi gözüktü gözüme o yüzden 980 i baz alarak ucuza ikinci el bir sistem almak istiyorum. Fiyat ne kadar az çıkarsa benim için o kadar iyi olacaktır.
i7 4790 işinizi görür, RAM ve anakart ile birlikte 2000 lira civarına alabilirsiniz bence. Daha yeni işlemciler istiyorsanız fiyat biraz daha artacaktır.

R5 2600 önerebilirim şuan onu kullanıyorum GTX 980 i iyi bir şekilde besliyor sıfır yerine ikinci elde ucuza bulabilirsiniz ve bulabilirseniz en ucuz a320m ikinci el anakartlara bakabilirsiniz b450 ile aynı fiyatlarda ise a320 yerine b450 tercih edebilirsiniz

Tahmini 2.el tüm sistemin fiyatı bana ne kadara mâl olacaktır?
Letgodan baktığım kadarıyla tahmini fiyatlar işlemci için 1900- 2500 arası a320 anakart ise 300-900 arası psuyu sıfır almanı öneririm anlık işlemci ile ekran kartı 260-270 watt çekiyordu bende, ona göre bir hesaplama yapın 450 önerilen diyor ama ben size 600-650 watt öneririm çünkü ekran kartı ve işlemci artık son güncellemelerini almış durumda o zamanın oyunlarına kullandığı güç ile şuan ki yeni nesil oyunlara kullanacağı güç aynı olmayacaktır mesela r5 2600 sözde 65 watt tüketimi var ama bende 70 yer yer 80 watt gördüğüm oluyor ekran kartı 165 watt diyor ama yer yer 190-200 watt kullandığı oluyor diğer bileşenleri saymıyorum tabiki anlayacağınız dibine kadar kullanacaktır kendini sistem 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı