GTX 980 alınır mı?

Bütçe
2000-2500

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Malum ekran kartı fiyatlarının yükselmesi ve değerinden fazla fahiş fiyatlarla satılan ekran kartlarını sıfır, ikinci el ayırmaksızın piyasa fiyatları görüyorsunuz. Ben de F/P yolunda kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda ilerleyerek Palit GTX 980 4 GB 256 bit referans model bir ekran kartı buldum. Satıcı kartın ilk sahibi olduğunu ve daha önce hiç kartın sökülmediğini sadece 1 yıl aktif olarak video edit montaj ve çizimde kullandığını fazla da oyun oynadığını kapasite yetersiz kaldığından dolayı AMD ekran kartına geçip kenarda 3 yıldan fazla süredir yattığını söyledi. Kutu içeriğinin tam ve istediğin kadar test yapabileceğimi söyledi. Ben de kartın detaylı fotoğraflar ve videolarını istedim evet doğru kart hiç açılmamış ve hala diri bir şekilde durmakta. Soğutucu ızgarasında biraz tozlar birikmiş ön kısmında (birazdan bunu belirtmemin sebebini söyleyeceğim) ve bu kartı bana 2250-2400 lira arası. Artık pazarlığını yapacağız verebileceğini söyledi. Fazla bir bütçem yok. Oynayacağım oyunlar çok yeni nesil oyunlar değil. Genelde Online oyun oynayan biriyim. Sizce bu karta değer mi ve bu referans kartın maksimum sıcaklık değerleri (kartin soğutma ızgarasında toz var biraz) frekansları TDP değerleri vs. nasıl olmalı? FurMark testinde kartı sonuna kadar zorlamali mıyım? 8x MSAA açıp testi öyle mi yapmayalım? Malum koronavirüsten dolayı insanların evine gidemiyorum evde annem ve babam yaşları var biraz bu testi TeamViewer gibi program üzerinden yapabilir miyiz karşıdaki insanın bilgisayarına bağlanıp? Sağlıklı olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20210905_112005.jpg
    IMG_20210905_112005.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 164
Evet alınır güçlü ve sağlam karttır kendileri 4.5 yıl kullandım maalesef güç kaynağının azizliğinden dolayı kendisi şu anda aramız da yok.
Benim 650 w bronz PSU var rzyen 5 2600 var yeterli olur mu bide çok elektrik çekiyor mu gerçekten kart oynadığım oyunları standart 1650 bile %100 kullanmadan 100 FPS üstü açıyor bide freescyn premium bir monitörde kullanılabiliyor mu senkronize oluyor mu kartı uzun süre kullandığınız için soruyorum ?
FurMark testinde sorun yok ise hayır

FurMark testinde sorun yok ise hayırlı uğurlu olsun :)
Bütün ayarlari sonlamak mantıklı mıdır 8xmmsa gibi bide kac dakika yapmalıyım Max kaç derece olami bunu teamviwer gibi uzaktan bağlantı ile satın alacağım kişinin pcsine bağlanıp yapmam ve izlemem yine sağlıklı sonuçları verir mi ? 😊

Benim 650W bronz PSU var rzyen 5 2600 var yeterli olur mu bir de çok elektrik çekiyor mu gerçekten kart oynadığım oyunları standart 1650 bile %100 kullanmadan 100 FPS üstü açıyor bir de freescyn Premium bir monitörde kullanılabiliyor mu senkronize oluyor mu kartı uzun süre kullandığınız için soruyorum?

Bütün ayarlari sonlamak mantıklı mıdır 8xmmsa gibi bir de kac dakika yapmalıyım Max kaç derece olami bunu teamviwer gibi uzaktan bağlantı ile satın alacağım kişinin pcsine bağlanıp yapmam ve izlemem yine sağlıklı sonuçları verir mi? 😊

Bence en sağlıklısı elden almak fakat siz bilirsiniz. FurMark testide bence 10-20 dk gibi bir süre soksanız yeterli olacaktır.

GTX 980 165 W TDP'si olan bir kart zaten maksimum 200 W civarı bir şey olur kaliteli 500-550 W PSU yeterli olur ki sizinki 650 W fazlasıyla yeterli olacaktır, FurMark testinde ise ayarları tam olarak bilmiyorum ama en yüksek ayarlarda iyi olabilir belki ve en azından 10-15 dk olmasını tavsiye ederim, bu sırada ani yüksek sıcaklık (85 derecenin üzerinde olursa eğer, bu sıcaklığın altında olursa normaldir referans tasarım modeli zaten, ısınabilir yük altında normaldir.) olursa kartta bir sıkıntı olabilir veya ani frekans düşüyorsa yüksek sıcaklıktan veya kendiliğinden oluyorsa.

Bence en sağlıklısı elden almak fakat siz bilirsiniz. FurMark testide bence 10-20 dk gibi bir süre soksanız yeterli olacaktır.
Tamamdır teşekkürler sanırım çatlama patlama olmazsa kartta sağlıklı demektir 😊👍
GTX 980 165 W TDP'si olan bir kart zaten maksimum 200 W civarı bir şey olur kaliteli 500-550 W PSU yeterli olur ki sizinki 650 W fazlasıyla yeterli olacaktır, FurMark testinde ise ayarları tam olarak bilmiyorum ama en yüksek ayarlarda iyi olabilir belki ve en azından 10-15 dk olmasını tavsiye ederim, bu sırada ani yüksek sıcaklık (85 derecenin üzerinde olursa eğer, bu sıcaklığın altında olursa normaldir referans tasarım modeli zaten, ısınabilir yük altında normaldir.) olursa kartta bir sıkıntı olabilir veya ani frekans düşüyorsa yüksek sıcaklıktan veya kendiliğinden oluyorsa.
Doğru diyorsunuz furmarkta sanırım gpuz var orda grafikler var arastirdigimr kadarıyla grafiklerde anın düşüş voltaj dalgalanmaları oluyorsa kartta bir sorun var demektir size bir sorum olacak uzaktan bağlantı ile teamviwer programını kullanarak alacağım kişinin pcsinde test yapmam sağlıklı olur mu ?

Tamamdır teşekkürler sanırım çatlama patlama olmazsa kartta sağlıklı demektir 😊👍

Doğru diyorsunuz FurMark'ta sanırım GPU-Z var orada grafikler var arastirdigimr kadarıyla grafiklerde anın düşüş voltaj dalgalanmaları oluyorsa kartta bir sorun var demektir size bir sorum olacak uzaktan bağlantı ile teamviwer programını kullanarak alacağım kişinin pcsinde test yapmam sağlıklı olur mu?

Ben pek sağlıklı bulmadım TeamViewer ile testi, fakat sizin kişisel kararınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı