GTX 980 alınır mı?

Bütçe
2000-2500
Su an ki piyasa durumuna göre el mahkum yapabilecek bir şey yok, bu fiyatlara en iyi kart bu gibi gözüküyor. GTX 980 hala Full HD de gayet kabul gören güçlü bir kart sadece VRAM'den dolayı bazı oyunlarda limitlenebilirsin ancak zaten Online oyunlarla ilgileniyorum dediğin için çok da sorun olmaz. En kötü birkaç ayar düsürürsün bence dert değil. Kartın sağlam olduğundan eminsen ki yapacağın en kötü yarım saatlik testlerden sorunsuz çıkarsa problem yüksek ihtimal yoktur. Kısaca alınabilir oyu veriyorum ben.

Merhaba nasılsınız size bir şey soracaktım daha önce GTX 980 alacağımı söylemiştim size bana yardımcı olabileceğinizi söylemiştiniz diğer arkadaş beni biraz ekti yarın bir arkadaşla anlaştım Asus strix GTX 980 alacağım benim PC bozulduğu için arkadaşın pcde kartı deneyeceğim arkadaşta 500 wat bir power supply var ryzen 3600 işlemcisi var yeterli olur mu furmark testi için ayarları sona çekeyim güç yetmeme derdi olur mu ? Birde size yarın furmark testi gpu-z fotoğraflarıni atsam bana yardımcı olabilir misiniz ? 😊

Merhaba nasılsınız size bir şey soracaktım daha önce GTX 980 alacağımı söylemiştim size bana yardımcı olabileceğinizi söylemiştiniz diğer arkadaş beni biraz ekti yarın bir arkadaşla anlaştım Asus strix GTX 980 alacağım benim PC bozulduğu için arkadaşın pcde kartı deneyeceğim arkadaşta 500 wat bir power supply var ryzen 3600 işlemcisi var yeterli olur mu furmark testi için ayarları sona çekeyim güç yetmeme derdi olur mu ? Birde size yarın furmark testi gpu-z fotoğraflarıni atsam bana yardımcı olabilir misiniz ? 😊
Tabi hocam elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışayım, öncelikle geçmiş olsun, umarım bu kartı hayırlısıyla alır kullanırsınız, sorunuza bakacak olursak kart için yaklaşık olarak yetebilir, yani kart aşağı yukarı 160-200 W civarı güç tüketmekte, yük esnasında sanırım en fazla 250-300 W elektrik çekişi olur, tabi PSU 80+ ise kurtarır diye düşünüyorum ve test esnasında GPU-Z görüntüsünü atsanız güzel olur, tekrardan hayırlısıyla kullanmanız dileğiyle. 😊

Tabi hocam elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışayım, öncelikle geçmiş olsun, umarım bu kartı hayırlısıyla alır kullanırsınız, sorunuza bakacak olursak kart için yaklaşık olarak yetebilir, yani kart aşağı yukarı 160-200 W civarı güç tüketmekte, yük esnasında sanırım en fazla 250-300 W elektrik çekişi olur, tabi PSU 80+ ise kurtarır diye düşünüyorum ve test esnasında GPU-Z görüntüsünü atsanız güzel olur, tekrardan hayırlısıyla kullanmanız dileğiyle. 😊
Arkadaşın PSU 500 w 80+ bir PSU tamamdır size atacağım yarın akşam kartı test edecegiz teşekkür ederim tekardan iyi akşamlar 😊

Yok 1 saat yapalım FurMark'ı yıllardır kenarda yatan kart tam ölsün 😂. 5 dakika yeter hocam her şeyin fazlası zarar. Kart referans modelmiş normalden daha sıcak çalışır büyük ihtimalle o. Emektarı test yaparken hepten emekliye ayırmayın 😁

Yok 1 saat yapalım FurMark'ı yıllardır kenarda yatan kart tam ölsün 😂. 5 dakika yeter hocam her şeyin fazlası zarar. Kart referans modelmiş normalden daha sıcak çalışır büyük ihtimalle o. Emektarı test yaparken hepten emekliye ayırmayın 😁
Referans model iptal şuan hiç açılmamış kurcalanmamis bir Asus strix 980 geçiyor elime 😅👍

Miningten dolayı fiyatlar yükselince RX 590'ımı satıp MSI Gaming 980 aldım. Çoğu oyunda aynı performansı alıyorum, sadece yüksek VRAM gerektiren oyunlarda 4 GB'nin dezavantajıyla RX 590'dan daha düşük FPS aldığım birkaç oyun var. Alınmasına alınır. Benim aldığım modelde de Furmarkta 80 derece oluyordu(kartın son sıcaklığı 80 zaten, 80 olunca MHz düşürüyor), aldıktan sonra termal macununu yeniledim 73 derece oluyor Furmark'ta. Yani ben tavsiye ederim, günümüz için yeterli bir kart. GTX 1650 Super'den daha performanslı.
Kurcalanmıs falan de nazar değer şimdi 😂. Hayırlı olsun 1060'a mı denkti 980 hangi karta denkti?
1660.

Geri
Yukarı