Güncel moni̇tör seçi̇mi̇nde nelere dikkat edilmeli?

Bütçe
2-5k

mdaghan

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Kısa bir süre önce RTX 3070'li sisteme geçiş yaptım. Önceki bilgisayarımla kullandığım Samsung 22' FHD 60Hz 5ms monitör ile kullanıyorum şu anlık. Bana şu an batan bir şey olmasa da sanırım daha üst bir monitöre geçmek gereklilik özellikle de benim gibi FPS oyunu( CS:GO) odaklı kullanan biri için. Ben uzun süredir piyasadan uzak olduğum için monitör furyasından çok haberdar değilim. Yeni teknolojiler, gelişmeler, fiyatlar. Bu konuda bilgili kullanıcılardan ricam bu zamanda monitör alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler ve bunların önceliklerini belirtmeleri. Fiyat performans bazında en alınası marka modelleri örnek verip yol gösterirseniz sevinirim. (bütçe 2-5k arası bir şeyler planıma göre fakat değişebilir. Ekran boyutu çok önemli değil benim açımdan şu anki 22'de boyut olarak yeterli geliyor. Oyun odaklı olsa da gündelik işler film dizi izleme gibi kullanımım da oluyor. Beklentilerim çok yüksek değil sadece vereceğim paraya yapabileceğim en mantıklı seçimi yapmak istiyorum.)

Hocam IPS panel tercih etmeye çalışın genelde sorunlar daha az oluyor. VA paneller fiyat olarak uygun ama riskli ghosting vb sorunlar açısından. Bu demek değilki alacağınız IPS mükemmel olacak onda da ışık sızması gibi hatalar görebilirsiniz monitör işi biraz sakat ve şansa bağlı.

Piyasa fiyatına göre en iyi performans sunan ürünüdür kendisi. IPS olmasına rağmen ghosting seviyesi minimal düzeylerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı