Günde 10000 adım ile kilo vermek

Merqur

Centipat
Merhabalar, diyet yapıyorum ve normalde 2000 kalori almam gerekirken 600-700 kalori kadar alıp günü bitiriyorum.
Günlük 10000 adım ve egzersiz yapıyorum. Pahalı besinlere para harcamak istemiyorum. Sizce herhangi bir sıkıntı olur mu ya da süreç yavaşlar mı?
1,5 hafta diyet boy:1.88 yaş 20.
Başlangıç kilo: 100.
Güncel kilo: 93.
(Üç veya dört gün nadiren et tüketiyorum.)
(Yulaf, yumurta, yeşillik, yoğurt, çay, meyve ve kahve tüketiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaktığın kalori, aldığın kaloriden fazla olursa her türlü kilo verirsin. Ne kadar kalori yakarsan o kadar süreç hızlı olur. Bunu 1-2 ay değil de 4-5 aya sığdırman daha iyi ve sağlıklı olacaktır.

• Günlük 10.000 adımı tek seferde yapın. Postacı adımıyla yürüyün, ayak bileklerinizdeki ağrıyı hissedin.
  • Günde, kilonuzun 1/30'u kadar litre su tüketin.
  • Abur cubur yemeyin, asitli içeceklerden uzak durun.
  • Unlu, şekerli yiyecekleri haftada 1 kez ve 1 dilim olmak üzere tüketin. Şekerden uzak durun.
  • Sabah kahvaltıyı bol ve sağlıklı bir şekilde yiyin. Öğle veya akşam öğünlerinden birinde 3 çeşit ev yemeği yiyin, diğer öğünde ise 1 kase çorba, salata veya yoğurt tüketin. Mümkünse 1 kase olan menüyü akşam yiyin. Ardından 1-2 çeşit ve birer miktarda olmak üzere meyve tüketin.
Ben sadece bunları yaparak 18 günde 24 kilo verdim. Ardından 3 aylık dengeleme sürecinde 6 kilo kadar aldım ve kiloyu sabitledim.

• Günlük 10.000 adımı tek seferde yapın. Postacı adımıyla yürüyün, ayak bileklerinizdeki ağrıyı hissedin.
  • Unlu, şekerli yiyecekleri haftada 1 kez ve 1 dilim olmak üzere tüketin. Şekerden uzak durun.
  • Sabah kahvaltıyı bol ve sağlıklı bir şekilde yiyin. Öğle veya akşam öğünlerinden birinde 3 çeşit ev yemeği yiyin, diğer öğünde ise 1 kase çorba, salata veya yoğurt tüketin. Mümkünse 1 kase olan menüyü akşam yiyin. Ardından 1-2 çeşit ve birer miktarda olmak üzere meyve tüketin.
Ben sadece bunları yaparak 18 günde 24 kilo verdim. Ardından 3 aylık dengeleme sürecinde 6 kilo kadar aldım ve kiloyu sabitledim.
18 günde 24 kilo vermek çok sağlıklı durmuyor gibi.

@leyleq Ardından genel kontrol için hastaneye de gittim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Yapılan şey sağlıksız değil ki.

@UgurUyar Evet. 18 gün arayla 2 resmim var hatta. Gören inanmadı. 😀 Fotoğrafın ardından zaten kontrol için hastaneye gitmem gerektiğini söylediler. Gittiğimde bir sıkıntı çıkmadı.

Kilonuz 110 civarı ya da üstünde miydi?

Geri
Yukarı