Günde 200 Gram protein nasıl alınır?

O zaman normal hocam kilonuz × 1,8 gibi bir değer size yeterli olacaktır ama zamanla kilonuza göre azaltın (tavsiyem 2 haftada 1) 4 idman da gayet yeterli kardiyo yapacaksanız antrenman sonrasına ekleyin ve ağırlık çalışmayı unutmayın.
Bu noktada bir miktar bilinçli olarak kas kaybetsem sonradan sıkıntı olur mu?
kilomun 1,8 katı 220 gr protein yapıyor ve bu miktar biraz fazla geliyor açıkçası. Yukarıda yazdığım gibi yemesine yerim ama fiyatı biraz pahalı tutuyor. Tavuk göğsünün kilosu 65 TL olmuş. 160-180 gram falan iş görmez mi?

Bu noktada bir miktar bilinçli olarak kas kaybetsem sonradan sıkıntı olur mu?
Kilomun 1,8 katı 220 gr protein yapıyor ve bu miktar biraz fazla geliyor açıkçası. Yukarıda yazdığım gibi yemesine yerim ama fiyatı biraz pahalı tutuyor. Tavuk göğsünün kilosu 65 TL olmuş. 160-180 gram falan iş görmez mi?

Hocam özelikle definasyon döneminde proteini fazla almakta fayda var lakin 180 Gr da işinizi görür diğer soruya gelecek olursak bilinçli olarak kas kaybetmek pek iyi bir şey değil zaten definasyonda kas kaybı olmadan yapmak çok zor kilo kaybetmeniz daha önemli şekeri azaltirsanız sizin için çok iyi olur.

Hocam özelikle definasyon döneminde proteini fazla almakta fayda var lakin 180 Gr da işinizi görür diğer soruya gelecek olursak bilinçli olarak kas kaybetmek pek iyi bir şey değil zaten definasyonda kas kaybı olmadan yapmak çok zor kilo kaybetmeniz daha önemli şekeri azaltirsanız sizin için çok iyi olur.
Ben daha önce diyetisyen yardımıyla 3 ay gibi kısa bir sürede hiç sarkma olmadan 30 kilo vermiştim. Bu noktada memnundum ama bu 3 aylık süreçte 6 kilo kasım gitmişti.
Tüm kilolarımı geri aldığım bu noktada o 6 kilo kası da geri aldım. Şuan ise biraz çekiniyorum bu konuda. Bu sefer 3 ay yerine daha uzun bir süre olmasını planlıyorum. BMR'ım 2200-2400 arası. TDEE ise 3200-3400 arası çıkıyor. Sizce günlük kaç kalori almalıyım bu noktada? Diğer makrolar ne kadar olmalı?

Extra olarak şekeri tamamen çıkartmayı düşündüm hayatımdan. Canım çektiğinde bir tık zararı olsa da 0 kalorili içecekler imdadıma koşuyor.

Ben daha önce diyetisyen yardımıyla 3 ay gibi kısa bir sürede hiç sarkma olmadan 30 kilo vermiştim. Bu noktada memnundum ama bu 3 aylık süreçte 6 kilo kasım gitmişti.
Tüm kilolarımı geri aldığım bu noktada o 6 kilo kası da geri aldım. Şu an ise biraz çekiniyorum bu konuda. Bu sefer 3 ay yerine daha uzun bir süre olmasını planlıyorum. BMR'ım 2200-2400 arası. TDEE ise 3200-3400 arası çıkıyor. Sizce günlük kaç kalori almalıyım bu noktada? Diğer makrolar ne kadar olmalı?

Extra olarak şekeri tamamen çıkartmayı düşündüm hayatımdan. Canım çektiğinde bir tık zararı olsa da 0 kalorili içecekler imdadıma koşuyor.

Hocam ayda 20 kilo 120 kilo için de çok her ay kilonuzun %10 gibi bir miktarını vermek en sağlıklı sonuçları verecektir öbür türlü hemen geri alırsınız kalori alımı konusunda kesin bir şey demek zor yaşı ve vicut tipinizi bilmediğim için lakin size tavsiyem kendini illa şu miktarda kalori alacağım diye şartlamamak onun yerine makrolara önem vermek spor içecekleri de 2 saatten daha fazla idman yapıyorsanız gerekli hocam onun dışında maden suyu biraz tuz ve limon gayet işinizi görür.
Not: Aralıklı oruç ile makrolara dikkat ederek çok sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Hocam ayda 20 kilo 120 kilo için de çok her ay kilonuzun %10 gibi bir miktarını vermek en sağlıklı sonuçları verecektir öbür türlü hemen geri alırsınız kalori alımı konusunda kesin bir şey demek zor yaşı ve vicut tipinizi bilmediğim için lakin size tavsiyem kendini illa şu miktarda kalori alacağım diye şartlamamak onun yerine makrolara önem vermek spor içecekleri de 2 saatten daha fazla idman yapıyorsanız gerekli hocam onun dışında maden suyu biraz tuz ve limon gayet işinizi görür.
Not: Aralıklı oruç ile makrolara dikkat ederek çok sağlıklı kilo verebilirsiniz.
Peki makrolar ne kadar olmalı? 170-180 arası protein alırım diye düşündüm. Zamanla kiloma göre değiştirerek. Kh ve yağe ne kadar olmalı?

Hocam protein ihtiyacınızı direk kilonuz X2 olarak yapmayın. Spora yeni başladıysanız kas kütleniz çok yoktur. Önce yağsız kas kütleniz yani lean mass hesapladıktan sonra ona göre protein alımınızı hesaplayın. 120 kilo olup çoğunluğu kas olan bir insanla 120 kilo çoğu yağ olan bir insanın protein ihtiyacı aynı değil. Sorunuza gelirsek sabahları 2-3 yumurta 300-350G tavuk göğsü tüketmek ve besinlerden yetmiyorsa protein tozu kullanmak iş görür.

Hocam protein ihtiyacınızı direk kilonuz X2 olarak yapmayın. Spora yeni başladıysanız kas kütleniz o kadar değildir. Önce yağsız kas kütleniz yani lean mass hesapladıktan sonra ona göre protein alımınızı hesaplayın. 120 kilo olup çoğunluğ kas olan bir insanla çoğu yağ olan bir insanın protein ihtiyacı aynı değil. Sorunuza gelirsek sabahları 2-3 yumurta 300-350G tavuk göğsü tüketmek ve besinlerden yetmiyorsa protein tozu kullanmak iş görür.
Sadece ölçümü nereden yaptırabilirim? Salonda ölçüm yapmak için cihaz yok.

2. olarak da kas kütlemin kaç katı protein almalıyım? Savaş Cebeci 2,75 diyordu. Fit Cevap diye bir kanalda daha az diyor falan anlayamadım.

Geri
Yukarı