Günde 3-4 saat uyku yeterli mi?

Arda 2006

Decapat
Daha fazla  
Sınav haftası vs. Uyumuyorum. Fazla 3'te yatıp 6.30 gibi kalkıyorum. Okulda sınavlara çalışıyorum zaten. Bu uyku süreleri sağlığa zararlı mı? 2 haftadır aşağı yukarı böyle ve artık alismaya başlamiş gibi hissediyorum.

Bende senin gibi yapıyorum sayisalci olduğum için okulda zaten hocalar sınav dersine kadar ders çalıştırıyor sonra da ben yatıp uyuyorum çok ders işnmez zaten ben 3-4 saat uyuyunca daha dinç oluyorum genelde.

Sınav haftası vs. Uyumuyorum. Fazla 3'te yatıp 6.30 gibi kalkıyorum. Okulda sınavlara çalışıyorum zaten. Bu uyku süreleri sağlığa zararlı mı? 2 haftadır aşağı yukarı böyle ve artık alismaya başlamiş gibi hissediyorum.
Hocam 6 saatten az uyumak ömrü kısaltıp kalp krızi riskini arttırıyor. Sınava çalışacağım diye 40 yaşında vefat etmeyin.
Kaynak:6 saatten az uyku kalp hastalıklarını tetikliyor! Günde kaç saat uyunmalı?

Uykudan feragat edip ders çalışmak nedir yahu? Psikolojik bir rahatsızlık bu bence ama ağır saygı duydum kardeşim sana. Kısa bir süreliğine böyle yapıyorsan tamam ama bunu hayatında rutin hale getirirsen büyük ihtimalle erken ölürsün. Dikkati elden bırakmamakta fayda var.

Yapmayın pazar günü baygınlık geçirdim uykusuzluktan. Yani demek istediğim yorgunluk ve uykusuzluktan bayılma ihtimaliniz var.

Arkadaşlar bilimsel olarak önerilen 1.5 X 5 saykıl sayısıdır. Oda 7.5 saate tekabül etmektedir. O yüzden şimdi gençsiniz kaldırır vücudunuz yemek yiyerek enerjiniz gelir ama sürekli bu şekilde bir gün kitlersiniz kendinizi. Uyku yemektende önemlidir, bu yemek önemsizdir anlamına gelmesin. Bağışıklık sistemini her şeyi çöktürürsün güzel beslen güzel uyu güzel çalış başarı kaçınılmazdır. Önemli olan istikrar ve disiplindir. Herkese hayırlı geceler dilerim.

Geri
Yukarı