Günlük kullanım Linux dağıtımı önerisi

Feren OS ne dersin. KDE ile geliyor ve gayet güzel bir tasarıma sahip.
Bakayım hocam.
Vivaldi ile gelmesi beni çok şaşırttı bazı dağıtımları desteklemediği için elemiştim :D
(Vivaldi kullanıyorum)
İşimi gerçekten çok zorlaştırdın şuan Elementary ve Feren arasında kaldım Ubuntu çok tablet gibi hissettirdiği için eledim kendisini.
Bakayım hocam.
Vivaldi ile gelmesi beni çok şaşırttı bazı dağıtımları desteklemediği için elemiştim :D
(Vivaldi kullanıyorum)
İşimi gerçekten çok zorlaştırdın şu an Elementary ve Feren arasında kaldım Ubuntu çok tablet gibi hissettirdiği için eledim kendisini.

Feren OS u seçmiş bulunmaktayım çok özel bir nedeni yok zaten gözümde Elementary ile çok benziyorlardı fakat ufak ayrıntılar ile beni almayı başardı mesela Windows'dan direkt dosya transferi.
Şuan ikisini de indiriyorum kullanımda karar vereceğim.

Son düzenleme:
UbuntuDDE gerçekten güzelmiş. Alternatif olarak Kubuntu kullanılabilir. Kendisi KDE masaüstü olduğu için özelleştirip kullanılabilir.

Günlük kullanım amaçlı şöyle ara yüzleri falan tatlı bir Linux dağıtımı arıyorum.
Sistem 8x2 RAM ve Ryzen3 Pro 2200G'den oluşuyor SSD mevcut.
Oyun amaçlı kullanmayacağım biraz bakınınca tasarım konusunda Manjaro ve Fedora hoşuma gitti fakat önceden sadece siber güvenlik için Kali kullandığımdan günlük kullanımda bilgisizim önerilerinizi bekliyorum :)
Şu an en önemli şey tasarım benim için çünkü sadece LibreOffice ve internet arasında gezeceğim.

KDE Plasma kullanan bir distro iş görür.

Günlük kullanım amaçlı şöyle ara yüzleri falan tatlı bir Linux dağıtımı arıyorum.
Sistem 8x2 RAM ve Ryzen3 Pro 2200G'den oluşuyor SSD mevcut.
Oyun amaçlı kullanmayacağım biraz bakınınca tasarım konusunda Manjaro ve Fedora hoşuma gitti fakat önceden sadece siber güvenlik için Kali kullandığımdan günlük kullanımda bilgisizim önerilerinizi bekliyorum :)
Şu an en önemli şey tasarım benim için çünkü sadece LibreOffice ve internet arasında gezeceğim.
Manjaro yada ZorinOS kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı