Hackerlar modem geçmişine sızar mı?

• Konuyu başlatan ddr1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 3B
ISS'lerin verdiği modemlerde genelde özellik kapalı geliyor, o yüzden ISS'den istemen gerekebilir. Tam emin olunmamalı bu konuda.

Modeminizde log tutma varsa, hacker sızdığında arayüze görebilecektir tabii ki ama milyonlarca kişiden, gerçekten illegal iş yapmadıysanız sizi bulup hacklemezler.

Tabii illegal işler yaptıysanız, yüksek ihtimal zaten polisler kapınızda olur.

Amacı sizin modeminize ulaşmak olan sağlam bir Hacker'ı engelleyemezsiniz. Modem özelliğinde kayıt tutuyorsa erişebilir.
Sadece isteği olsun yeterli.
Türkiye'de İllegal olup diğer yerde legal nasıl olabiliyor? Siyasi açıdan diyorsan bu hangi devlete gidersen git iyi bir şey değil legal karşılanmaz.
Sen şimdi burada önemli bir site kur Amerika için gizli bilgiler olsun elinde seni legal olarak karşılayacak öyle mi?

Yanlış bilgi vermek istemem fakat, bildiğim kadarıyla eski arayüzlerde veya kıytırık herhangi bir arayüzde log görüntüleme olayı bile yok. ISS bakmıyor mu o işlere? Kaldı ki ben müşteri hizmetlerimden gelişmiş bir şekilde ağ verilerimi istediğimde(hat değerlerimdi görmek istediğim... gelen sinyalin gücü falan.) ağınız ADSL falan dediler. Gidip logu açmayı bilirler umarım.

Yanlış bilgi vermek istemem fakat, bildiğim kadarıyla eski arayüzlerde veya kıytırık herhangi bir arayüzde log görüntüleme olayı bile yok. ISS bakmıyor mu o işlere? Kaldı ki ben müşteri hizmetlerimden gelişmiş bir şekilde ağ verilerimi istediğimde(hat değerlerimdi görmek istediğim... Gelen sinyalin gücü falan.) Ağınız ADSL falan dediler. Gidip logu açmayı bilirler umarım.

Logu vermeleri yasak diye biliyorum. Sonuçta özel hayatın gizliliğine gidiyor.

Evet, doğru ama SMS olarak gönderilebilir diye tahmin ediyorum. Ağ şifreleri o şekilde gönderiliyordu, müşteri hizmetleri görüntüleyemiyordu. Aynı şey olur yüksek ihtimalle.

Yasal izin olduğunda yani illegal, suç bir şey olduğunda log verilebiliyor. Yoksa vermiyorlar.

Cinsel içerikli siteler hocam büyük ihtimalle. Aslında illegal olmaması gereken şeyler yani.
Orasını anlammaıştım sabah kafasıyla yazmıştım :) Ancak orada da çok farklı durum yok. Legalite bakımından burada da yasak ancak denetlenmiyor fazla. Engelleniyor sadece.
Neyse, diğer dediği olaylar geçerli yine de adam uçkuruna düşkün diye biri hacklemez. Tabi sataşmak niyetindeyse elinde koz geçirmek istiyorsa son zamanlarda nasıl e postalar artıyor xxx yaparken görüntülerin var bende, xxx izlerken kayıtların var gibi şantaj yapabilirler :)
Yanlış bilgi vermek istemem fakat, bildiğim kadarıyla eski arayüzlerde veya kıytırık herhangi bir arayüzde log görüntüleme olayı bile yok.
O yüzden özellik varsa dedim :)= Ancak orasının da çözümü mevcut paketleri derlenebiliyor o da söylediğim gibi istekli olmasına kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı