Haftada 6 kilo vermek mantıklı mı?

tahaokumus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yurtta kalıyorum. O yüzden protein ihtiyacımı tam olarak karşılayamıyorum. Bu yüzden günde 800 kalori açığı + 30 dk IP atlama bazı günler 1 saat. Ayda ortalama 6 kilo veririm. Tabii bu hem yağ hem kastan gidecek. Bunu biliyorum. Bir süre böyle devam ettikten sonra protein tozu alıp yağ vermeye başlasam sizce nasıl olur? Deri sarkması gibi bir sorun yaşanır mı? Baştan söyleyeyim şu anda protein tozu alma ihtimalim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozunun yağ yakıcı bir etkisi yok. Ayrıca o verdiğiniz kilolar sizin bağışıklığınızı düşürecektir. Kas kütlenizi de kaybedeceğiniz için. Hiç mi protein alamıyorsunuz?

Protein tozunun yağ yakıcı bir etkisi yok. Ayrıca o verdiğiniz kilolar sizin bağışıklığınızı düşürecektir. Kas kütlenizi de kaybedeceğiniz için. Hiç mi protein alamıyorsunuz?
Günlük kalori ihtiyacından 500 kalori eksik besleniyorsan kas kaybetmeden kilo verirsin her türlü. İstersen sadeve baklava ye. 500 kaloriden fazla açık bırakma yeter.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240109_160653.jpg
    Screenshot_20240109_160653.jpg
    11,5 KB · Görüntüleme: 14
Aslında antrenman ile birlikte kullanırsa yağ yakımını destekler.

2022’de yapılan bilimsel araştırmaya göre; 1902 katılımcı ve 35 kontrollü deneyi ele alana çalışmada, katılımcılar direnç çalışmaları ve kontrollü kalori açıklı diyet ile birlikte whey proteini kullandıklarında yağ ve kilo kaybında whey proteinin olumlu etkisi olduğu gözlemlenmiştir. (PMID: 35871954)

Kaynak;

Aslında antrenman ile birlikte kullanırsa yağ yakımını destekler.

2022’de yapılan bilimsel araştırmaya göre; 1902 katılımcı ve 35 kontrollü deneyi ele alana çalışmada, katılımcılar direnç çalışmaları ve kontrollü kalori açıklı diyet ile birlikte whey proteini kullandıklarında yağ ve kilo kaybında whey proteinin olumlu etkisi olduğu gözlemlenmiştir. (PMID: 35871954)

Kaynak;
Hocam konu sahibi “Protein tozu alıp yağ vermeye başlasam” yazmış o yüzden söylemiştim. Teşekkürler

6 gram Protein, 30 gram şeker.

Bir ürünün sadece protein içermesi onun tüketileceği anlamına gelmez. İçinde kalitesiz karbonhidrat, yüksek şeker oranı, yüksek kalori içeriyor ayrıca da içinde muhtemelen neredeyse hiç amino asit içermez.

Hocam konu sahibi “Protein tozu alıp yağ vermeye başlasam” yazmış o yüzden söylemiştim. Teşekkürler

6 gram Protein, 30 gram şeker.
Size demedim ki hocam.

Bir ürünün sadece protein içermesi onun tüketileceği anlamına gelmez. İçinde kalitesiz karbonhidrat, yüksek şeker oranı, yüksek kalori içeriyor ayrıca da içinde muhtemelen neredeyse hiç amino asit içermez.

Size demedim ki hocam.
Kas kaybetmemek için Kalori lazım zaten. Ayrıca bitkisel proteinlerde de amino asit yok ama tüketiliyor?

Kas kaybetmemek için Kalori lazım zaten. Ayrıca bitkisel proteinlerde de amino asit yok ama tüketiliyor?
Hayır. Olabildiğince hayvansal gıdalardan alıp kalan kısmını Protein Tozu ile tamamlıyor çoğu kişi. Oda olmuyorsa mecburen Bitkisel Proteine yöneliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı