Hâlâ iPhone 11 alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
10.500
Dostum aldıktan sonra 5 sene kullanmayı düşünüyorum. Güncelleme desteğinden dolayı endişeliyim zaten.

iPhone 11 daha 2 güncelleme aldı hocam. iPhone 11'in ömrü bitene kadar, 4-5 yeni jenerasyon iPhone cihazları çıkmış olur. :D

iPhone 11 daha 2 güncelleme aldı hocam. iPhone 11'in ömrü bitene kadar, 4-5 yeni jenerasyon iPhone cihazları çıkmış olur. :D
11'in güncelleme desteği 2024'te mi bitecek yoksa daha sonra mı?
Yani alıp 2 sene kullandıktan sonra değişcek olsam bunu düşünmem bile ancak uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum ve bu hafta sonu alabilirsem almak var aklımda. Pazartesi günü dolar 20'den başlar gibime geliyor çünkü. :/

11'in güncelleme desteği 2024'te mi bitecek yoksa daha sonra mı?
6S'in bile 6 güncelleme aldığını düşünürsek, 2024'ten daha uzun süre güncelleme desteği alır 11 serisi.
Yani alıp 2 sene kullandıktan sonra değişcek olsam bunu düşünmem bile ancak uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum ve bu hafta sonu alabilirsem almak var aklımda. Pazartesi günü dolar 20'den başlar gibime geliyor çünkü. :/
Hocam 2.el pazarlarını niye araştırmıyorsunuz? Sırf eline küçük geldi diye 9500 TL'ye 12 mini 21 aylık garantili cihazını satılığa çıkaranlar bile var. Ben olsam 9000-9500 TL'ye 12 mini alırdım, gerçi önceliklerinizi bilmiyorum telefonda. :D

6S'in bile 6 güncelleme aldığını düşünürsek, 2024'ten daha uzun süre güncelleme desteği alır 11 serisi.

Hocam 2.el pazarlarını niye araştırmıyorsunuz? Sırf eline küçük geldi diye 9500 TL'ye 12 mini 21 aylık garantili cihazını satılığa çıkaranlar bile var. Ben olsam 9000-9500 TL'ye 12 mini alırdım, gerçi önceliklerinizi bilmiyorum telefonda. :D
Telefonda bi önceliğim yok ya, oyun falan oynamam yani. Şarj konusunda terredütlüydüm 12 Mini'den ama çok sorun olmaz diye düşünmüştüm. İkinci el konusunda ise bilmiyorum yani.

Dostum aldıktan sonra 5 sene kullanmayı düşünüyorum. Güncelleme desteğinden dolayı endişeliyim zaten.
Rahat gelir gelmese de çok büyük sorun değil uygulama güncellemeleriyle daha fazla bile idare eder. Güncellemeyle öyle arşa çıkaracak özellik eklenmiyor.

Telefonda bi önceliğim yok ya, oyun falan oynamam yani. Şarj konusunda terredütlüydüm 12 Mini'den ama çok sorun olmaz diye düşünmüştüm. İkinci el konusunda ise bilmiyorum yani.
Oyun oynamıyorsanız iki cihaz da sizi şarj konusunda üzmez. Bence dediğimi bir düşünün, 2.el pazarında (Letgo, Sahibinden.com) 9000-9800 aralığında garantili bir çok 12 Mini mevcut.

Alınır ama ekranı çağın gerisinde kalıyor. iPhone 12 kullanıyorum ve arkadaşımın iPhone 11’inde birşey bakarken gözlerim kanıyor. Çok ciddi görüntü kalitesi farkı var. Uzun süre telefonda birşeyler izledikten sonra 2K AOC monitörün görüntüsü bile bazen cansız geliyor. iPhone 12’lerin ekranı bu konuda çok iyi. O yüzden iOS Şartsa kesinlikle ikinci el 12 mini bakın. Telefonumdan çok memnunum ama bugün ben olsam Android cihaza yönelirdim sanırım. Android’den geçtiğim için iOS’un kısıtlayıcı yapısı ve bazı eksiklikleri bazen üzüyor.

Güncelleme desteği tahmini 2025'te biter, yani 2024'te son güncellemesini alır ve 2025'teki güncellemeyi almayabilir.

12 mini güncel olması sebebiyle daha mantıklı kağıt üzerinde ama bu biraz da kişisel tercih. Kardeşim 12 mini ben İphone 11 kullanıyorum, takas edelim dese değiştirmem, minik telefon severim ama 12 mini fazla minik duruyor.

Oled ekran ile LCD ekran arasında öyle aman aman da bir fark yok, ekran büyüdükçe fark biraz daha anlaşılır oluyor. Gözlerim kanıyor, kör oluyorum diyenler net abartıyor, aradaki farkı Pro serileri ile de test ettim, oled ekran tabii ki daha iyi ama dediğim gibi abartıldığı gibi bir fark yok, dikkat etmezseniz farkı anlamazsınız bile. 11 ekranı gayet iyi bir IPS ekran.

11'de WIFI 6 var 5G yok, Bir telefonda ne kadar internet hızına ihtiyaç duyuyorsunuz bilmiyorum ama oyun oynamıyorsanız 4G telefonlar için yeterli bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı