Monaco'da kazanan Verstappen

Ben de bu şekilde biliyorum. Zaman kıtlığından sol tarafı kontrol etmediklerini sanmıyorum. Kaza sağ taraftan oldu solda hasar olmamıştır diye düşünmüşler bence hatalı bir yaklaşım.
Yapılan kontrollerin içeriğini bilmiyorum ama sadece program üzerinden kontrol etmek yerine şanzıman açılmışsa kontrol süresi çok uzar. Yine de şaft gibi çok daha kolay tespit edilebilecek bir sorunun gözden kaçması kötü oldu.

Mick ve Mazepin olayına biraz değinmek istiyorum. Neler olduğunu yeni öğrendim. Motor problemi yüzünden Mick, Mazepin'e yer verdi. Bu yer değişikliği sonrası Mick sorun nedeniyle 27 saniye geriye düşmesi rağmen farkı daha sonradan tekrar 1 saniyeye indirdi. Haas Mick'in geçmesine izin vermedi, telsizden Mick geçmek istediğini de belirtmiş.
Mick fena iş çıkarmıyor, Mazepin'i düşününce olduğundan iyi görünme ihtimali konusunda biraz temkinli olmaya devam ediyorum. Yetenek konusunda henüz Verstappen/Leclerc/Norris/Russell düzeyinde bir şey göremedik ama tecrübe kazandıktan sonra iyi bir arabayla şansı olabilir belki.

Verstappen/Leclerc/Norris/Russell düzeyinde bir şey göremedik ama tecrübe kazandıktan sonra iyi bir arabayla şansı olabilir belki.
Öyle bir yetenek olmadığı aşikar. Performansı çok vasat şu an. Bu hafta kaza yapmadı Mazepin beklentilerin aksine. Biri yazmıştı ilk virajı yarışta düz geçer, cidden ilk viraja girerken startta büyük bir blokaj yaşadı az kalsın düz gidiyordu frenleri çalışmış.😂
Riccardoya'da el sallaması bir işaret mi acaba?
Arkadaşça bir el sallama, bir işaret falan değil. Riccardo ile Norris birbiriyle geçen sezonlar çok uğraşırdı. Riccardo ile takım arkadaşı olduktan sonra eskiye göre daha ciddi. Açıklamaları da bunu gösteriyor. Geçen Riccardo'ya sempati duymadığını söyledi. Bu senenin en dikkat çekici performansı kesinlikle Norris.

Son düzenleme:
Mick sürpriz kutu. Ancak @Yararsız Üye'in de dediği gibi Russel gibi değil. Russel'in ne olup olmadığı tartışılır ama ilk yarışından itibaren arabasının hep önünde olduğu açık.

Tabii her zaman yağmur varmış gibi giden bir araç kullanıyor, yorum yapmak için birkaç sene daha beklemek gerek belki. :)

Geçen Riccardo'ya sempati duymadığını söyledi. Bu senenin en dikkat çekici performansı kesinlikle Norris.
Bu sürücüler o kadar küçük yaşlardan itibaren öyle bir rekabetten geliyorlar ki en ılımlı ve en güler yüzlü olanları bile ellerine fırsat geçtiğinde diğerinin boğazına saldırmaya programlı durumda oluyorlar. Norris sessizlik istediğinde yarış mühendisi konuşsa küfrederdi herhalde. :D

Yıllar önce bir pilotun çocukluktan F1'e kadar uzanan yolu ile Sparta'nın Agoge eğitim sistemini kıyaslayan bir yazı okumuştum. O günden sonra hepsine olan bakışım değişti.

Sainz ile arası çok iyiydi Norris'in, 2 sezon Sainz'a yenilmesine rağmen böyle açıklamaları yoktu. Riccardo'ya karşı daha agresif açıklamalar yapıyor. İki pilotta neşeli pilotlar normalde. Rekabet böyle bir şey işte. Takım arkadaşı olmasaydılar böyle açıklamalar yapmazdı Norris.
Rosberg ve Hamilton çocukluk arkadaşıydılar, dost idiler. Şimdi ise 2016 şampiyonluk yarışından sonra ikisi birbiriyle konuşmuyor.

Mick sürpriz kutu. Ancak @Noble Six'in de dediği gibi Russel gibi değil. Russel'in ne olup olmadığı tartışılır ama ilk yarışından itibaren arabasının hep önünde olduğu açık
Yetenek konusunda henüz Verstappen/Leclerc/Norris/Russell düzeyinde bir şey göremedik ama tecrübe kazandıktan sonra iyi bir arabayla şansı olabilir belki.
Bu mesajı Mazepin için attı sandım. Mick'i mi kastediyordun? Mick elbette şu an o seviyede değil bana göre. Soyadıyla gelmedi buraya, yetenekli bir pilot, gelişim sağlarsa potansiyeli var.

Mick'i mi kastediyordun? Mick elbette şu an o seviyede değil bana göre. Soyadıyla gelmedi buraya, yetenekli bir pilot, gelişim sağlarsa potansiyeli var.
Adaptasyon kabiliyeti var ama o isimler kadar en üst düzey yetenek henüz göstermedi, zamanla tecrübe kazanınca potansiyelinin sınırları belli olur. Mesela Russell da en kötü arabada yarıştı ama çok net şekilde bir farkı olduğu görülebiliyordu. Mazepin'den kötüsü de Raghunathan (abartı) oluyor zaten, ondan hiç bahsetmedim. :D

Bu yılın başında Mick için babasının soyadı sayesinde burada diyen birisi vardı forumda, uzun uzun anlatmıştım ona Schumacher'in kesinlikle Mick'in yarış pilotu olmasını istemediğini, başlangıçta babasına karşı gelerek kendisini bu noktaya getirdiğini. Babasının bilinci yerindeyse de Mick'e kızmıyordur herhalde, hakkıyla geldi.

Son düzenleme:
Her şeyin yanında, bu adamın tespitlerine bayılıyorum ya. Gerçek bir mühendis...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, her zaman görülen bir şey. Sadece Riccardo'nun performansı Norris'in çok gerisinde kaldığı için söylemek istedim.
Belli de olmaz. Riccardo'ya karşı açıklamaları Sainz'e göre çok farklı. Şüphelenmekte ve böyle düşünmekte haklılık payın var. Bana öyle gelmedi açıkçası dostça görünüyor gibi.

Vettel ve Gasly arasındaki mücadeleyi merak edenler aşağıdaki videoya bakabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yarışa gelecek olursak genel olarak sıkıcıydı. Vettel ve Gasly dışında heyecanlı bir durum yaşanmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı