Monaco'da kazanan Verstappen

Bu arada bu yarışın rejisine de bir çift lafım var, elime geçerlerse Monaco'da Tour Odeon'un çatısından atmak istiyorum.
Monaco rejisi F1 kendi rejisi değil. Yerel medya yarışı çekiyor. Dün berbattılar.

Mick'in arabasındaki sorunu ekrana hiç getirmediler ve şu anda aklıma gelmeyen birkaç büyük günahları daha vardı.
Ben de sol taraftaki zaman ekranından fark ettim Mick'in sorun yaşadığının Mazepin'in önündeydi birden farkla geriye düştü. Vettel-Gasly mücadelesi yarışın tek aksiyonuydu göstermediler. Alonso da 2 kişiyi geçti onları da vermediler

Mercedes'in açıklamasına göre Bottas'ın aracında bijonların eridiği şeklinde idi. Yarış sıkıcıydı ve galiba hiç DRS açılmadı. Hamilton'un kötü bir sonuç yapmasından mutluyum. Redbull Perez'i pite alsaydı Fastest Lap alırdı bence ki Vettel ile o aralık vardı.

Bu platformları hep başka şeyler bitirecek sanardım, ama insan kalitesinin düşmesinin, forumlar için asıl son olduğunu hiç düşünemezdim... :)
Aslında biten platformlar olmuyor çünkü durum bu düzeye geldiğinde hepsinin kullanıcı ve tıklanma sayıları katlanıyor. Giden de bazı şeylere tahammülü kalmamış insanlar oluyor. Mesela benim fanatizme, dine/ırka göre olan faşizme karşı tahammülüm kalmadı. Adam orada bağıra bağıra bütün Yahudiler ölsün demek istiyor ama ardı yemiyor benden gelecek cevaptan dolayı, kalkmış yalandan hümanizma kasıyor. Tepem attı o gün, daha fazla bu faşistlerle uğraşamam dedim o konuların hepsinin takibinden çıktım. Sivil her yerde sivildir, bunun dini/milleti olmaz. Hepsini de engelledim.

Bu arada Steam'de eklisin, aynı avatar ama farklı isimle görürsün hemen. Şimdilik F1 bölümünde takılıyorum sadece, bir de dün gördüğüm otomobil başlığındaki bir konuda yazmadan edemedim. Yalnız konu dışı, gündem, bilim gibi konulara uğramıyorum.

Monaco rejisi F1 kendi rejisi değil. Yerel medya yarışı çekiyor. Dün berbattılar.
Yerel medya olduğunu tahmin etmiştim, gerçekten çok kötü bir iş çıkardılar.

Son düzenleme:
Yarış sıkıcıydı ve galiba hiç DRS açılmadı. Hamilton'un kötü bir sonuç yapmasından mutluyum. Redbull Perez'i pite alsaydı Fastest Lap alırdı bence ki Vettel ile o aralık vardı.
DRS açıldı da. DRS fayda etmiyor Monaco da. 1 puan için Perez'i riske atmaya gerek yoktu. Pit stoplarda ne olacağı belli olmuyor, bir aksilik çıksa değerli puanlar kaybederdi takım.

Yerel medya olduğunu tahmin etmiştim, gerçekten çok kötü bir iş çıkardılar.
Sadece Monaco yarışına özgü bir durum. Normalde tüm yarışları F1 rejisi çekiyor, Monaco da ise yerel medya çekiyor. F1 TV uygulamasını kullanıyor musun?

Pit stoplarda ne olacağı belli olmuyor, bir aksilik çıksa değerli puanlar kaybederdi takım.
Mercedes'in dün en az 15 puan kaybetmesi gibi, Bottas'ın lastiği çıkmadı mesela. Üstüne yanlış bir pit strateji analizi yapılırsa da işin sonu Hamilton'da olduğu gibi bitiyor. Leclerc ve Bottas yarış sonunda olmadıkları için takımındaki sürücü podyum gördüğünden dolayı pek şikayetim yok ama Leclerc'in 3 sezondur yardırmasına rağmen kendi evindeki lanetine de üzülmedim değil.

Leclerc'in 3 sezondur yardırmasına rağmen kendi evindeki lanetine de üzülmedim değil.
Leclerc'e ben de çok üzüldüm. Sol taraf zarar görmediği için kontrol etmemişler o tarafı. Şaft değiştirmenin cezası ne kadar? Parc ferme kuralları devreye girmesi lazım. Şaft değişikliği herhalde cezaya girmiyor bildiğim kadarıyla. Böyleyse durum büyük bir sorumsuzluk var ortada. Ben Sainz'a üzüldüm, pole alacak temposu vardı, ilk hakkında S1 ve S2 de mor sektör ile geliyordu, son sektörde zaman kaybetti. İkinci hakkında da iyi bir tur geliyordu kaza oldu.
Leclerc bu cadde pistlerindeki hatalarını umarım telafi eder.

Şaft değiştirmenin cezası ne kadar?
Şaft için bir ceza hatırlamıyorum, vites kutusu ve motor için var sadece sanırım. Sol tarafı hiç incelememiş olabilirler zaman darlığından dolayı.

Ben Sainz'a üzüldüm, pole alacak temposu vardı, ilk hakkında S1 ve S2 de mor sektör ile geliyordu, son sektörde zaman kaybetti.
Verstappen ve Bottas da çok söylendiler bu konuda ama bence de pole için en büyük iddia o anda Sainz'ındı.

Leclerc bu cadde pistlerindeki hatalarını umarım telafi eder.
Nedenini ben de anlamıyorum ama gerçekten de bu ikili dar viraj girişlerinde hata yapmaya fazla müsait. Bu defa hata yaptığı yer, Monako'da piste Piscine (la piscine - yüzme havuzu) kısmı eklendiğinden beri neredeyse her pilotun hata yaptığı yerdi ama genel sıkıntısının mazereti bu değil.

Şaft için bir ceza hatırlamıyorum, vites kutusu ve motor için var sadece sanırım. Sol tarafı hiç incelememiş olabilirler zaman darlığından dolayı.
Ben de bu şekilde biliyorum. Zaman kıtlığından sol tarafı kontrol etmediklerini sanmıyorum. Kaza sağ taraftan oldu solda hasar olmamıştır diye düşünmüşler bence hatalı bir yaklaşım.

Mick ve Mazepin olayına biraz değinmek istiyorum. Neler olduğunu yeni öğrendim. Motor problemi yüzünden Mick, Mazepin'e yer verdi. Bu yer değişikliği sonrası Mick sorun nedeniyle 27 saniye geriye düşmesi rağmen farkı daha sonradan tekrar 1 saniyeye indirdi. Haas Mick'in geçmesine izin vermedi, telsizden Mick geçmek istediğini de belirtmiş.

Mick şu ana kadar çok iyi bir iş yapıyor. Mazepin yürüyen şikan.

Sıkıcı bir yarıştı fakat pist için normal sayılabilir, yarış Leclerc'in hakkıydı ama olsun, Perez, Vettel iyiydi bana kalırsa, Norris çok iyi sürüyor ve devam ediyor. Riccardoya'da el sallaması bir işaret mi acaba?? Eğlenceliydi. Bottas'a yazık oldu ama takımlar şampiyonasında redbull için sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı