Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    611
Hocam bırakın çakma filozof, islam alimi, peygamber torunu Caner Taslaman'ı. Onu dinlerseniz Kur'an'a falan çelişki var dersiniz sonra. Başınız sıkıntıya girer.
Niye doğruların söylenmesi ve hadislerin yalan olması zoruna mı gitti.

Ben Türk olmasaydım, Çinli olmak isterdim. En safkan ırk çinliler. Diğer milletlere göre daha az asimile olmuş.

Ya dostum niye bunda diretiyorsun ki? ve söylediğimi anlamıyosun bak 😀 Karşı çıkmak için okuyosun ve anlamıyorsun. Ben sana Allah yerine tanrı denilmez demiyorum ki.. Tanrı kelimesi Türkçe bir kelime. Hristiyansan ve Türksen İsa Mesihi kastetmek için tanrı diyebilirsin. Sen tanrı dediğin zaman inandığın tanrıyı kastetmiş olursun. Müslümansan tanrı dediğinde Allah'ı kast edersin çünkü senin tanrın o. Sen Allah=tanrı diyorsun. Tamam müslümanların tanrısı Allah ama sen bu anlamda kullanmıyorsun. Allah diye bir kelime yok onun adı tanrı diyorsun, bu yanlış.. Tanrı bizim dilimizde tapılan varlık demektir. Her dilde bu anlama gelen kelimeler vardır. Arapçada bu ilah, rab gibi kelimelerdir, yada İngilizcede god mesela. Sen Müslüman bir İngilizsen god dediğinde Allah'ı kast edersin, Hristiyansan İsa Mesihi.

Bana Wikipedia'dan saçma sapan bir başlık atmışsın ve senin söylediğinden başka bir şeyi söyleyen bir video.. Wikipedia başlığına bak "Tanrının 99 ismi" Ya böyle bir başlık olabilir mi? Kimin tanrısının 99 ismi? hangi tanrının 99 ismi? orda Allah yazması lazım tanrı değil çünkü tanrı türkçe bir kelime özel isim değil.. Ayrıca bu 99 isme dair de pek bilgin olduğunu sanmıyorum. Bunlar aslında isim değil sıfattır. Anlıyon mu bak isim değil "SIFAT". 99 isim diye kalıplaşmış ama sıfattır. Bu sıfatların bir kısmı Kuran'da geçer bir kısmı geçmez. Örneğin ihlas suresinde "Allah rahmandır, rahimdir." yazar. Yani burda Allah özel isim rahman ve rahim ise sıfat olarak Allah tarafından kendine yakıştırılır.

Neyin davasındasın anlayamadım? Türkçe'nin davasındasın dicem ama tanrı=Allah gibi Türkçe'ye aykırı bir argümanla bunu yapıyor olamazsın heralde.

Garip yani...

ATTACH type="full"]1120542[/ATTACH]
Wikipedia'da ki "Tanrı'nın 99 adı" sayfasında yazdığına göre Allah El-İlah'dan türemiştir. Daha bir sürü kaynak var.
Hatta Hz Muhammed'in babasının adı Abdullah yani "Abd-El-İlah" = El-İlah'ın kulu demektir.
Hatta diyanet işleri başkanının yaptığı açıklamaya göre Tanrı demekte herhangi bir sorun yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen sokakta içip içip bayılmak çok centilmenlik,çok kibarlık bu yaşam tarzının nesi hoşunuza gidiyor acaba? Antalya da İzmir de falan görülebilir zaten İngiliz'lerin içip içip sokakta sızdığı.
200-300 sterlinle 5 yıldızlı tatil yapıldığı için fakirini gördünüz diye boş konuşmanın lüzumu yok bence.
Niye doğruların söylenmesi ve hadislerin yalan olması zoruna mı gitti.
100 tane bilgi söylüyor 99 tanesini doğru söylüyor araya mükemmel bir yalan sığdırıyor ve siz de hep doğruları söylüyor zannediyorsunuz. Caner Taslaman adam olsa sarhoş edecek şeyler içme diyen Kur'an'a uyar. Ben hadislerle ilgili bir şey demedim neden hemen hadisleri ortaya attınız? Aynı Caner Taslaman gibi söylediniz. Sıkışınca ağzınızdan çıkmayan bir şeyi ortaya atıp velveleye veriyor o da çoğu zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı