Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Arkadaşın'da dediği gibi driver kurmayı deneyin.
Sorunu çözmeye çalışmadan direk bu sistemi yapanlara suçu atmak aşırı kolay.
Fakat bu şekilde sorunu onlara atıp bırakamazsınız.
Bu işletim sistemini kodlamak 2Dk'da olan bir iş değil.
Yıllarca uğraşıyorlar bu iş için.
Ve bu sorunun belki farkında değiller bile.
Sorunu çözme odaklı bakmıyorsunuz olaya.
Bir talep açarsanız yardımcı olurlar zaten.
Ve bunu bildirmediğiniz zaman adamlar yaşamadan keşfedemez bu sorunu.
Bildirmeniz gerekiyor'ki adamlar sorununuzu çözsünler.

Ne gibi sorunlar çıkarır? Arkadaşım Pop!_OS ve Fedora aynı anda kullanıyor?
Farkında olmamaları mümkün değil. İnternette neden sürekli dile getiriliyor?

Linux'a uygun sürücü çıkarmıyor genelde NVIDIA. Yazılan sürücüler gayet başarılı olsa da hepsini uygun yapmak imkansız. Burada sorun işletim sisteminde değil donanım üreticilerinde.

Elbette.

Tamamdır kurulum işlemine başlayacağım birazdan. Fakat siz neden Ubuntu kullanıyorsunuz merak ettim açıkcası. O hatalar insanı kanser ediyor.

Eğer TR sunucuları kullanıyorsanız hata çok yersiniz. Ben deneyimledim. Main Ubuntu Server kullanınca uygulama marketi bug dışında hiçbir hata ile karşılaşmadım. Zaten terminal ile program indirmek en sağlıklısı.

Eğer TR sunucuları kullanıyorsanız hata çok yersiniz. Ben deneyimledim. Main Ubuntu server kullanınca uygulama marketi bug dışında hiçbir hata ile karşılaşmadım. Zaten terminal ile program indirmek en sağlıklısı.

Evet ama o şekilde Ubuntu software çalışmadı.

Fakat bu konuda üretici firmaya gitmeniz gerekmekde. Driverleri işletim sistemi yazanlar çıkarmıyor sonuçda.

Hocam Windows'u Linux'a da benzetebilirsiniz aslında. Windows Insider ve Geliştirici modunu açınca çok iyi oluyor. Winget paket yöneticisi, PowerToys, Chocolatey...

Hocam Windows'u Linux'a da benzetebilirsiniz aslında. Windows Insider ve geliştirici modunu açınca çok iyi oluyor. Winget paket yöneticisi, powertoys, chocolatey...

Biliyorum bunları kullandım ancak Micrasoft'a güven olmuyor. Ve açık kaynak değil.
En iyisi bir Linux dağıtımı. Fakat şu 3 dağıtım arasında kaldım.

Dağıtımlar;
Pop!_OS
Manjaro.
Linux Mint.

Dağıtım olarak Arch önerebilirim. Official ISO'ya Archinstall diye bir şey eklenmiş. Kurulumu biraz kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına gelmiş. Archfi script ile de Arch'ı hızlıca kurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı