Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Dağıtım olarak Arch önerebilirim. Official ISO'ya archinstall diye bir şey eklenmiş. Kurulumu biraz kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına gelmiş. Archfi script ile de Arch'ı hızlıca kurabilirsiniz.

Hocam Arch olabilir fakat eminim elime yüzüme bulaştıracağım sonuç ise Linux'dan soğuyacağım.

Biliyorum bunları kullandım ancak Micrasoft'a güven olmuyor. Ve açık kaynak değil.
En iyisi bir Linux dağıtımı. Fakat şu 3 dağıtım arasında kaldım.

Dağıtımlar;
Pop!_OS
Manjaro.
Linux Mint.
Manjaro deneyin derim. Ben şahsen Manjaro'dan nefret ediyorum ancak herhangi bir sorun çıkartmazsa güzel bir dağıtım.
Hocam Arch olabilir fakat eminim elime yüzüme bulaştıracağım sonuç ise Linux'dan soğuyacağım.
Rehber videolar aslında var hocam. Zorlanmazsınız.

3'ünü de 1 gün boyunca deneyeceğim fakat Hz ayarlaması konusunda ve özelleştirme konusunda ayrıca 2. diskimin 2. bölüntüsüne kurma konusunda korkularım var.

Manjaro deneyin derim. Ben şahsen Manjaro'dan nefret ediyorum ancak herhangi bir sorun çıkartmazsa güzel bir dağıtım.

Rehber videolar aslında var hocam. Zorlanmazsınız.

İngilizcem maalesef kötü.

Sonuç olarak Linux Mint'de karar kıldım. Fakat bunda Hz ayarlamasını nasıl yapacağım bilgim yok ve temalar Konusunda'da bilgim yok.
Fakat 2 gün deneme süresinden sonra Manjaro'ya geçeceğim.
Onu da denedikden sonra pop ve Fedora arasında bakacağım en iyisi hangisi geldiyse geçiş yapacağım. Fakat dediğim gibi Hz ayarlamasında korkum çok. Düşük çözünürlük düşük kaliteye tahammül edemiyorum.
Linux Mint cinnamon, özelleştirmeye açık, stabil.

Eki Görüntüle 964404

Benim Linux Mint cinnamon.

Ve bu temayı nasıl kurabilirim hocam?

Bende bir arkadaşıma yaptırdım o bu işlerde fazla iyi bende o kadar bilgi yok maalesef.

Anladım teşekkür ederim.
Bu arada Mint kurucağım Hz ayarlaması kolay diyen arkadaş bir yardımcı olabilir mi acaba :)
@cengover_ekin siz hangi dağıtımı kullanıyorsunuz merakla bekliyorum cevabınızı :)

Geri
Yukarı