Hangi yazılım dili ile başlanmalı?

BTK Akademide birkaç kursu denedim ve memnun kaldım. Ücretsiz olmasına rağmen gayet kaliteli. Dil seçiminde ne yapmak istiyorsan ona yönel. Mesela ben C ile başladım biraz Phyton'a baktım ama en çok hoşuma giden Swift ile iOS uygulama geliştirme olduğu için şu an iOS uygulama geliştirmeyi öğreniyorum.
Yani yapmak istediğin masaüstü uygulama geliştirmekse (Windows için) ona göre programlama dillerine bakıp başlayabilirsin.

BTK akademide birkaç kursu denedim ve memnun kaldım. Ücretsiz olmasına rağmen gayet kaliteli. Dil seçiminde ne yapmak istiyorsan ona yönel. Mesela ben C ile başladım biraz Python'a baktım ama en çok hoşuma giden Swift ile iOS uygulama geliştirme olduğu için şu an iOS uygulama geliştirmeyi öğreniyorum.

Sağ ol ama benim yapmak istediğim mobil değil de PC tarafında uygulama veya oyun yapma.

Bu arada çoğu kişi farklı farklı tavsiyelerde bulunacaktır. Önemli olan senin neyi severek yaptığın. Belki Web programlamaya yöneleceksin. O yüzden farklı farklı dilleri denemeni de öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı